6

2010

Největší podnikatelská událost roku vyvrcholila!

09.12.2010

Ceny nejlepším podnikatelům České republiky byly předány na největší podnikatelské události roku. Příští rok, až bude vyhlášen šestý ročník, můžete na stupních vítězů stát i vy. Připomeňme si, kdo jsou naši vítězové…

více »
 

Z přivýdělku hlavní obživa

09.12.2010

Jiří Bláha je hudebník, který se stal pekařem a cukrářem a dnes se svými kolegy muzikanty chystá comeback. Na podiu by se měl objevit už příští rok. Pro Liberecký kraj obhájil titul Živnostník roku. Jak tvrdí, chtěl vyhrát. Jinak by prý nemělo smysl se hlásit do soutěže.

více »
 

Chceme být světovým lídrem

09.12.2010

Antonín Zelinka je ředitelem 5M – Firmy roku 2010. Vyrábí materiály a lepidla, která se používají v kosmickém a leteckém průmyslu, ale své využití najdou i v autobusech a tramvajích. U nás patří k naprosté špičce.

více »
 

Díky partnerům známe Rebela, Odpovědnou firmu, ale i nejlepší weby!

09.12.2010

Vedle hlavních kategorií partneři vyhlašovali své podkategorie. Společnost Vodafone vyhlašovala již potřetí Byznys rebela a poprvé Odpovědnou firmu. Společnost Mediatel v letošním ročníku poprvé vyhlašovala kategorii Web roku, která má dvě ceny: Živnostenský web roku a Firemní web roku.

více »
 

Začínali od nuly a bez lobbistů

9.12.2010 Ekonom

Vítěze soutěže Firma a Živnostník roku 2010 tvrdě prověřila krize. V byznysu působí už 20 let.
V prvním letošním dvojčísle týdeník Ekonom (č. 32–33/2010) představoval společnost 5M z Kunovic. Před týdnem tato firma získala cenu Firma roku.

více »
 

Výrobce šťáv získal ocenění

8.12.2010 Mělnický deník, Benešovský deník, Berounksý deník, Boleslavský deník, Kladenský deník, Kolínksý deník, Kutnohorský deník

Praha – V pátém ročníku největších podnikatelských soutěží získala druhé místo v soutěži Firma roku pražská společnost Mangaloo. Zabývá se výrobou čerstvých ovocných šťáv a koktejlů.

více »
 

Rodinný český kovoobráběcí podnik

7.12.2010 ČT 24

Jan HREŇO, moderátor
--------------------
Ekonomika plus a úspěšný byznys. Tentokrát se podíváme za úspěšným podnikatelem do Plzně. Když Václav Hofmeister začínal po revoluci se svým podnikáním v oblasti obrábění kovů v garáži rodinného domu, netušil, jak se jeho firma bude rozrůstat. Dnes má téměř 90 zaměstnanců a umí vyrobit vše pod špendlíků po lokomotivu. Za své podnikání získal před 3 lety titul živnostník roku. Jaké byly začátky po revoluci a jak se podniká se 3 členy rodiny? Podívejte se a ode mne na viděnou.více »
 

„Vytvořil jsem tržiště na internetu“

7.12.2010 Mladá fronta DNES str. 05 Jižní Morava

Potřetí se v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku uděloval titul Byznys rebel. Letos jej získal Jiří Kubeš z Kuřimi. Na jeho portálu mohou nabízet zboží módní návrháři i originální tvůrci.


více »
 

Proma Reha zabodovala

Právo  - Královéhradecký kraj, Pardubický kraj

Nejprestižnější podnikatelský titul Firma roku získala v roce 2008 společnost Servisbal Obaly z Dobrušky a loni českoskalický výrobce zemědělské techniky Farmet. V letošním pátém ročníku soutěží se výrobce zdravotnických pomůcek a nábytku Proma Reha, opět z České Skalice, umístil na třetím místě.

více »
 

Firmou roku je kunovická 5M

6.12.2010 Profit

Firmou roku se letos stal Kunovický výrobce kompozitních materiálů pro letecké a kosmické aplikace 5M.
Společnost založená v roce 1992 se prosadila v konkurenci 2681 firem. Titul Živnostník roku získal liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha, který provozuje pekárnu a síť malých obchodů. V kategorii Byznys rebel zvítězil Jiří Kubeš z Kuřimi, který založil internetové tržiště s módními a designovými výrobky Fler.cz.

více »
 

Dobrá zpráva pro mlsouny

4.12.2010 Českolipský deník

Pekař a cukrář Jiří Bláha, jehož provozovnu znají lidé z Nového Boru, vybojoval v smskovém hlasování prvenství v celostátní soutěži Živnostník roku.
Jiří Bláha začal podnikat v září 1990 v panelákovém bytě. Dnes se z malé výrobny stala síť pekáren, která dokáže čelit i tlaku velkých obchodních řetězců. „Denně obsloužíme kolem patnácti tisíc lidí. Klademe velký důraz na kvalitu našich služeb a snažíme se neustále rozvíjet, abychom se stali v našem kraji dominantním hráčem,“ sdělil Živnostník roku 2010 Jiří Bláha.

více »
 

Jak se pečou Vánoce aneb Návštěva u Bláhy

4.12.2010 Českolipský deník

Včera převzal v Praze cenu Živnostník roku. Dnes ráno už byl Jiří Bláha v provozu. Jako jeho lidé, kteří na svém místě stojí už ve tři. Abychom si v „nekřesťanských“ šest mohli koupit třeba čerstvé rohlíky.

více »
 

Proma Reha je v klání Firma roku třetí

4.12.2010 Hradecký deník

V boji o nejprestižnější podnikatelský titul Firma roku uspěl zástupce Královéhradeckého kraje. Českoskalický výrobce zdravotnických pomůcek a nábytku Proma Reha se umístil na třetím místě za vítěznou firmou 5M z Kunovic ve Zlínském kraji a druhou společností Mangaloo z Prahy.

více »
 

Živnostník roku začínal v paneláku, dnes peče housky půlce Liberce

4.12.2010 liberec.iDNES.cz

Když před dvaceti lety upekl v troubě v paneláku první kremroli, jen stěží by si asi představil, že ho někdy vyhlásí Živnostníkem roku. A přece se jím pekař a cukrář Jiří Bláha, který má prodejny po Liberci i Novém Boru, zaměstnává 150 lidí a denně obslouží na 15 tisíc zákazníků, tento týden stal.

více »
 

Firma roku je opět z České Skalice

4.12.2010 Mladá fronta DNES

V celorepublikovém finále se na třetím místě umístila společnost Proma Reha. Podnikatelé z České Skalice se už podruhé za sebou umístili na pomyslných stupních vítězů v prestižní soutěži o firmu roku.
Před rokem si pro nejvyšší ocenění přišli zástupci českoskalického výrobce zemědělské techniky Farmet, letos v celorepublikovém klání uspěl podnik zabývající se výrobou zdravotních pomůcek a nábytku Proma Reha. Umístil se na třetím místě.

více »
 

Jak se vypiplat z ničeho a stát se nejlepším

4.12.2010 Mladá fronta DNES

Liberecký pekař Jiří Bláha se stal Živnostníkem roku. Tento selfmademan si podobné ocenění bezesporu zaslouží. Sám ve svém okolí často slýchám věty typu „Zajdem k Bláhovi“, „Objednej to u Bláhy“ a podobně, což je jen důkazem toho, že jeho podnik postupně zlidověl a stal se pojmem.

více »
 

Housky nejlepšího českého byznysmena jí půlka Liberce

4.12.2010 Mladá fronta DNES

Pekař a cukrář Jiří Bláha se nyní může pyšnit titulem Živnostník roku. Podnikat začal v paneláku, dnes má prodejny po Liberci i v Novém Boru. Zaměstnává kolem 150 lidí a denně obslouží 15 tisíc zákazníků.

více »
 

5M získalo titul Firma roku 2010, Jiří Bláha je Živnostník roku 2010

03.12.2010

Pátý ročník největších podnikatelských soutěží skončil. Vítězové jsou známi, ceny předány. Firmou roku 2010 se stal výrobce kompozitních a sendvičových materiálů 5M z Kunovic ve Zlínském kraji. Titul Živnostník roku 2010 putuje s pekařem a cukrářem Jiřím Bláhou do Liberce. Ani letos nechyběla ocenění Byznys rebel a poprvé se představily kategorie Odpovědná firma a Firemní a Živnostenský web roku.více »
 

Výrobky Firmy roku jsou v kosmu

03.12.2010

Praha – Firmou roku 2010 se stal výrobce kompozitních a sendvičových materiálů 5M z obce Kunovice ve Zlínském kraji. Společnost se 120 zaměstnanci podniká ve vývoji a výrobě materiálů, polotovarů a konečných výrobků pro letectví a kosmické aplikace. „Naše výrobky jsou sice ve vesmíru, ale ještě se nám nepodařilo pořádně proniknout do světa,“ řekl s nadsázkou ředitel firmy Antonín Zelinka. Živnostníkem roku 2010 se v letošním v pořadí už pátém ročníku prestižní soutěže stal liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha. Potřetí udělila porota titul Byznys rebel za neotřelé nápady, a to Jiřímu Kunešovi z Kuřimi, který zprovoznil internetové tržiště Fler.cz určené umělcům, designérům a módnímnávrhářům.

více »
 

Majitel fler.cz získal titul Byznys rebel 2010

3.12.2010 Mladá fronta DNES

Majitel a provozovatel internetového tržiště www.fler.cz Jiří Kubeš z Kuřimi získal titul Byznys rebel 2010. Tato cena byla udělena při podnikatelských soutěžích Firma roku a Živnostník roku.

více »
 

Mediatel ocenil nejlepší firemní a živnostenské weby

V Praze, 3. prosince 2010

V pátém ročníku největších podnikatelských soutěží byla vyhlášena speciální kategorie. Ačkoliv je letos vyhlašována poprvé, nastavila do příštích let laťku poměrně vysoko. Společnost Mediatel v rámci podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Zlaté stránky.cz Živnostník roku vyhlašovala ocenění za nejlepší firemní a živnostenský web.

více »
 

Firmou roku 2010 je výrobce kompozitních a sendvičových materiálů 5M a Živnostníkem roku 2010 liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha

V Praze, 2. prosince 2010

V pátém ročníku největších podnikatelských soutěží získal titul Firma roku 2010 výrobce kompozitních a sendvičových materiálů 5M z Kunovic ve Zlínském kraji. Živnostníkem roku 2010 se stal liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha. Potřetí byl udělen i titul Byznys rebel, který získal Jiří Kubeš z Kuřimi. Letos byla poprvé vyhlášena i kategorie Odpovědná firma roku, kde zvítězila firma TES Vsetín. Společnost Mediatel v rámci podnikatelských soutěží vyhlašovala ocenění za nejlepší firemní a živnostenský web.

více »
 

Firma a Živnostník roku

2.12.2010 ČT 24

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka
--------------------
Pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku už má své vítěze. Prvně jmenovaný titul si odnesla strojírenská společnost ze Zlínského kraje. Titulem Živnostník roku se zase ode dneška pyšní liberecký pekař. Podrobněji oba představí kolega Jan Spilka, který vyhlašování soutěží sledoval. Takže, Honzo, předávám slovo, pěkný večer.

více »
 

Ocenění Firma roku 2010 získala firma 5M z Kunovic

2.12.2010 | ČTK finance.cz

Ocenění soutěže Firma roku 2010 získal výrobce a inovátor sendvičových a kompozitních materiálů 5M z Kunovic. Živnostníkem roku 2010 se stal liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha. Výsledky pátého ročníku soutěže, jejímž posláním je podpora podnikání v Česku, oznámila ČTK pořádající agentura Bison & Rose.

více »
 

Absurdita roku ničí byrokratickou mašinérii

30.11.2010 Lobby

Papíry, papíry, papíry... nařízení, směrnice a úřední úkony. Kromě celosvětové krize bojují podnikatelé v Česku také s byrokratickým kolosem.
V době internetové komunikace jim nejrůznější normy neustále nařizují vyplňovat desítky papírů, a nejen to. Na nesmyslnost mnohých nařízení upozorňuje už čtyři roky anticena nazvaná Absurdita roku.

více »
 

Ročně vytvoříte 64 milionů korun!

26.11.2010

Pátý ročník podnikatelských soutěží s sebou přinesl i čas k bilancování. Zatímco se ekonomičtí analytici mořili v hodnocení vývoje podnikatelského prostředí v České republice za posledních 20 let, my se ohlédli k počátkům obou soutěží.

více »
 

O Firmě roku rozhodovala devátenáctičlenná porota

26.11.2010

Zcela ve svých rukou měli soutěžící svůj osud v podnikatelské soutěži o ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2010. Tentokrát již nehrály roli ekonomické ukazatele, ale pouze schopnost zaujmout svou prezentací. A zatímco o firmě rozhoduje odborná porota, o živnostníkovi rozhodla veřejnost svým hlasováním pomocí SMS. Toto hlasování skončilo 21. listopadu 2010.

více »
 

Lidé se chtějí také bavit, proto uspějí i bláznivé nápady

22.11.2010

Praha - O neotřelé podnikatelské nápady není v době krize nouze. S neobvyklými výdělečnými aktivitami přicházejí hlavně studenti. O tom, kde všude je dnes možné prosadit se a jak nevypočitatelně se chovají spotřebitelé, už se přesvědčily stovky kreativních lidí. „Všechny ulítlé nápady mají v současné době šanci, protože lidé se chtějí také bavit,“ říká generální ředitelka Asociace malých a středních podniků Eva Svobodová.

více »
 

Krédo: podnikáním přinášet lidem užitek

16.11.2010 Prostějovský deník, Hranický deník, Olomoucký deník, Přerovský deník, Šumperský deník

Jarmila Podhorná podniká v oboru, který většině lidí bude znít přinejmenším podivně. Podařilo se jí vybudovat areál s českými, ale i zahraničními květinami a poměrně úspěšný zásilkový obchod. V jejím podniku je dnes zaměstnáno devatenáct lidí.

více »
 

Bylinkářka pomáhá tam, kde léky nestačí

16.11.2010 Prostějovský deník, Hranický deník, Olomoucký deník, Přerovský deník, Šumperský deník  str.06

Jarmila Podhorná z Brodku u Konice letos porazila konkurenci a vyhrála pátý ročník soutěže Živnostník roku 2010 Olomouckého kraje. Jak se žije bylinkářce?

více »
 

Lidé podpoří živnostnici z regionu

9.11.2010 Hranický deník, Prostějovský deník, Přerovský deník,

Brodek u Konice - Bylinkářka Jarmila Podhorná z Brodku u Konice, která zvítězila v pátém ročníku soutěže Živnostník roku 2010 Olomouckého kraje, se i nadále uchází o přízeň zákazníků. O získání celorepublikového titulu Živnostník roku 2010 totiž rozhoduje veřejnost, a to prostřednictvím SMS hlasování.

více »
 

Hudba v rukou rebelského živnostníka

8.11.2010  

Podnikání a hudba? Zdánlivě netradiční spojení, ale proč ne? Jedenapadesátiletý Petr Suchomel, vítěz soutěže „Vodafone Byznys Rebel Ústeckého kraje 2010“, dokazuje, že úspěch je možný také zde.

více »
 

Česko má svou největší absurditu

8.11.2010 Profit

Anketa s názvem Absurdita roku už zná svého letošního vítěze. Stala se jím Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu.

více »
 

Usiluje o titul Živnostník roku 2010

6.11.2010 Mladá fronta DNES

Živnostník Pardubického kraje roku 2010 Milan Horský ze Svitav se uchází v podnikatelské soutěži o stejnojmenný celorepublikový titul. 0 jeho umístění rozhodne v SMS hlasování veřejnost.

více »
 

Knoflíkářka soutěží o Živnostníka roku

6.11.2010 Mladá fronta DNES

O titul Živnostník roku soutěží Miloslava Laiblová ze Strakonic. Výtvarnice, která v roce 1991 obnovila tradici výroby keramických konflíků, zvítězila na konci září v krajském kole této soutěže. Tehdy porazila 103 konkurentů. Nyní se s vítězi z dalších regionů utká v celostátním finále.

více »
 

Vítěz anticeny bude zrušen!

Díky nominacím podnikatelů, podnikatelských sdružení a hlasům veřejnosti, bylo naprosto jasně rozhodnuto o vítězi anticeny. Nelichotivé ocenění si odnesla Česká správa sociálního zabezpečení.

více »
 

Obléká fanoušky Sparty. Může se stát živnostnicí roku

5.11.2010 Mladá fronta DNES

KARLOVARSKÝ KRAJ Nejúspěšnější živnostnice v Karlovarském kraji Kateřina Šarochová (na snímku), která navrhuje, vyrábí a prodává sportovní oblečení, teď soutěží v celorepublikovém klání. Výrobky její firmy na sobě nosí fanoušci hokejových klubů, jako je HC Sparta, Kometa či Indiáni.

více »
 

Nominace mají smysl

Absurditu roku 2010 již známe. Za obrovského zájmu médií došlo k jejímu vyhlášení na Václavském náměstí 2. listopadu 2010. Ze sedmi nominovaných absurdit se v anketě naprosto suverénně umístila na prvním místě povinnost nosit na úřad ověřené dokumenty, které jsou aktualizované online.

více »
 

Absurdita roku oslovila Evropu

Myšlenka ankety Absurdita roku se prosazuje i za hranicemi. Anketa získala první cenu na mezinárodním festivalu reklamy a komunikace v Portoroži. Z českých zástupců, v jedné z nejprestižnějších komunikačních soutěží, bodovala Absurdita roku jako jediná. Promo video, podle kterého porota jednotlivé soutěžící hodnotila, můžete shlédnout zde.

více »
 

Získá opravář pian z Ostravy titul Živnostník roku 2010?

4.11.2010   Moravskoslezský deník, Opavský a hlučínský deník,  Frýdecko-místecký a třinecký deník, Havířovský deník, Karvinský deník, Novojičínský deník, Bruntálský a krnovský deník str. 05 Ekonomika regionu

Michal Fiedor porazil v krajském kole soutěže 108 přihlášených živnostníků z Moravskoslezského kraje.
více »
 

Absurdita roku? Papírová »buzerace«

4.11.2010 Ekonom

V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala nechvalné prvenství Česká správa sociálního zabezpečení. »Úspěch« jí přinesla skutečnost, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu.

více »
 

Absurdita roku

3.11.2010 Aha! str. 02 Politika

Mít s sebou pro jednání na úřadech tištěné dokumenty, jež přitom úředník lehce rozklikne na internetu - přesně toto byrokratické nařízení získalo titul Absurdita roku. Podle ministra průmyslu nařízení do budoucna nebude.

více »
 

Nesmyslem roku je nutný výpis z webu

 3.11.2010  Boleslavský deník,  Benešovský deník, Kladenský deník, Berounský deník, Kolínský deník,  Kutnohorský deník, Mělnický deník, Nymburský deník, Příbramský deník, Rakovnický deník,  Ústecký deník,  Děčínský deník, Chomutovský deník, Litoměřický deník, Žatecký a lounský deník, Mostecký deník, Teplický deník, Liberecký deník, Jablonecký deník,  Českolipský deník, Plzeňský deník, Plzeňský deník - Plzeň-jih, sever, Domažlický deník, Chebský deník, Karlovarský deník, Klatovský deník, Rokycanský deník, Sokolovský deník, Tachovský deník, Moravskoslezský deník, Opavský a hlučínský deník,  Frýdecko-místecký a třinecký deník, Havířovský deník, Karvinský deník, Novojičínský deník, Bruntálský a krnovský deník, Havlíčkobrodský deník, Jihlavský deník, Třebíčský deník, Žďárský deník, Pelhřimovský deník, Brněnský deník, Vyškovský deník, Břeclavský deník, Blanenský deník, Hodonínský deník, Znojemský deník, Olomoucký deník, Prostějovský deník, Šumperský a jesenický deník, Přerovský deník, Hranický deník, Zlínský deník, Valašský deník, Slovácký deník, Kroměřížský deník

str. 15 - Ekonomika 

více »
 

Liberecký pekař bojuje o vítězství

3.11.2010 Děčínský deník, Chomutovský deník, Litoměřický deník, Mostecký deník, Teplický deník, Ústecký deník, Žatecký a lounský deník, Českolipský deník,  str. 06 Ekonomika

Liberecký kraj - Liberecký pekař Jiří Bláha má šanci uspět v celostátním kole soutěže Živnostník roku. Vyhrál totiž krajské kolo této soutěže a právě v těchto dnech probíhá hlasování veřejnosti o celkové vítězství.

více »
 

Absurditou roku je výpis z rejstříku, který je na webu

3.11.2010 Právo str. 17 Trhy & ekonomika

V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala nechvalné prvenství Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu. Z téměř čtyř tisíců účastníků ankety pro tuto povinnost hlasovalo 38 procent.

více »
 

Dobrý den, Šumpersko a Jesenicko

3.11.2010 Šumperský a jesenický deník

Kdy přestaneme ztrácet čas na úřadech a vyplňovat nesmyslné formuláře? Podnikatelé musejí nosit na úřad dokumenty, které jsou na internetu on–line aktualizované a úřad je tedy má k dispozici. Tato povinnost zvítězila ve čtvrtém ročníku ankety Absurdita roku pořádané agenturou Bison & Rose.

více »
 

Absurdní výpisy prý v Absurdistánu nevadí

3.11.2010 Haló noviny

PRAHA - V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala nechvalné prvenství Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu.

více »
 

Úředníci vyžadují papíry, i když mají data v počítači

3.11.2010 Hospodářské noviny
Podnikání

Nechvalné prvenství v anketě Absurdita roku včera získala povinnost chodit na státní úřad s papírovými dokumenty, jejichž obsah je on-line aktualizovaný na jiném státním úřadě. Například správa sociálního zabezpečení vyžaduje papírový výpis z obchodního rejstříku, i když úředník jej může získat dvěma kliknutími myši.

více »
 

Absurdita roku: papír s online daty

3.11.2010 Hospodářské noviny

Na světě má 120 zemí nižší a jednodušší daně než Česká republika Ministr Kocourek chce rušit třicet zbytečných paragrafů ročně

více »
 

Sedm úřadů chtějí sloučit do dvou

3.11.2010 Mladá fronta DNES

FAKTA Největší byrokratické absurdity roku 2010 V anketě podnikatelů o nejabsurdnější úřední nařízení letošního roku zvítězil požadavek chodit na úřady s dokumenty, které si úředníci mohou sami stáhnout z webu. Druhé místo má povinnost nechat si úředně ověřovat pravost dokumentu z datové schránky. Anketu vyhlašuje agentura Bison & Rose.

více »
 

Podnikatelé si zvolili Absurditou roku 2010 povinnost nosit na úřad dokumenty, které jsou online aktualizované

Tisková zpráva
V Praze, 2. listopadu 2010

V populární anketě Absurdita roku, která upozorňuje na podivuhodné administrativní povinnosti ukládané úřady podnikatelům, získala nechvalné prvenství povinnost chodit na státní úřad s online aktualizovanými dokumenty. Z téměř čtyř tisíců účastníků ankety pro tuto povinnost hlasovalo 38 % lidí. Blýská se ale na lepší časy. Vyhlášení Absurdity roku je již tradičně příležitostí k oznámení redukce nadbytečné byrokracie. Letošní rok nebude výjimkou. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek se při letošním vyhlášení totiž sám zavázal zrušit každý rok alespoň tři desítky paragrafů komplikujících podnikání.

více »
 

Absurdita roku: Úřad po vás chce dokumenty, které už má

2.11.2010 aktualne.cz

Známe výsledky čtvrtého ročníku podnikatelské ankety Absurdita roku

Praha - Podnikatelé musí nosit na úřad dokumenty, které přitom jsou online aktualizované a úřad je tedy má sám k dispozici. Tato povinnost zvítězila ve čtvrtém ročníku ankety Absurdita roku, pořádané agenturou Bison & Rose.

více »
 

Absurdita roku: Doneste výpis z rejstříku, jeho webová podoba nestačí

2.11.2010 ct24.cz

Praha – Největším byrokratickým nesmyslem je podle letošního ročníku ankety Absurdita roku povinnost nosit na úřad dokumenty, které jsou dostupné on-line na webu a pravidelně aktualizované. Na druhé příčce se v soutěži umístila nutnost úředního ověřování pravosti dokumentů z datové schránky. Anketa vznikla před třemi lety. Chce poukázat na zbytečné administrativní a byrokratické překážky podnikání v Česku.

více »
 

Absurdita roku 2010 zná svého vítěze

 2.11.2010 ČRo - regina.cz


Čtvrtý ročník podnikatelské soutěže o nejnesmyslnější byrokratickou povinnost - Absurdita roku 2010 zná svého vítěze. Cílem soutěže je podpořit malé a střední podniky a oprostit je od přebytečných administrativních nařízení...

více »
 

Na Václavském náměstí se udělují ceny Absurdita roku

2.11.2010 ČRo 1 - Radiožurnál

Tereza TOMÁŠKOVÁ, moderátorka
--------------------
Absurditou roku je povinnost donést na úřad dokumenty, které jsou online aktualizované. V nominaci na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů bylo ještě dalších 6 nařízení. A podrobnosti má teď přímo z udílení anticen na Václavském náměstí v Praze reportér Jan Herget. Honzo, kolik lidí pro to "vítězné" úřední nařízení hlasovalo?více »
 

Absurdita roku 2010

2.11.2010 ČRo 1 - Radiožurnál

Jan BUMBA, moderátor
--------------------
Absurdita je podle slovníkové definice protismyslnost, nesmyslnost či vnitřní spornost, pokud se člověk rozhodne v České republice podnikat, je dost pravděpodobné, že pro pochopení slova absurdita nebude žádný slovník potřebovat, život mu to ukáže sám. To, že mezi předpisy pro podnikání jsou i nesmyslné povinnosti, uznávají vesměs všichni, které absurdní nařízení je ale první mezi všemi. Letošní anketu Absurdita roku, kterou spolupořádají Hospodářské noviny, vyhrál požadavek České správy sociálního zabezpečení na výpisy z obchodního rejstříku, přestože jsou tyto údaje na Internetu. Co si počít s podobnými absurditami? Můžete se také zapojit na mailové adrese ozvenydne@rozhlas.cz. Naším hostem je ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek z ODS. Dobrý den.


více »
 

Absurdita roku: úřady chtějí po firmách dokumenty, které jsou on-line

2.11.2010 ekonomika.iDNES.cz

V anketě podnikatelů o nejabsurdnější byrokratický počin roku 2010 zvítězil požadavek chodit na úřady s dokumenty, které jsou on-line aktualizované a mohou je tedy snadno získat samy. Druhou největší absurditou je povinnost nechat si úředně ověřovat pravost dokumentu z datové schránky

více »
 

V každoroční soutěži Absurdita roku vybírali podnikatelé ze stovky návrhů

2.11.2010 ČRo

Jiří FRYC, moderátor
--------------------
Povinnost nosit na úřady dokumenty, které jsou dostupné na Internetu, to je letošní Absurdita roku. V každoroční soutěži vybírali podnikatelé ze stovky návrhů. Do užšího výběru se dostala například povinnost vozidel údržby silnic platit mýtné, nebo nařízení vlády, které firmám určuje, jak často si mají vymalovat provozovnu. Dokládání dokumentů, které si mohou úředníci najít v registrech sami, vidí organizátor Zdeněk Strnad jako jeden z největších problémů pro podnikatele.


více »
 

Absurdita roku 2010

2.11.2010 ČT 1

Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka
--------------------
Letošní ročník ankety Absurdita roku 2010 zná svého vítěze. Největším byrokratickým nesmyslem je tentokrát povinnost nosit na úřad dokumenty, které jsou on-line aktualizované. Na druhé příčce se pak umístila nutnost úředně ověřovat pravost dokumentů z datové schránky. Právě na takové byrokratické překážky v podnikání v Česku chce anketa poukazovat.

více »
 

Dnes bude vyhlášena anticena Absurdita roku 2010

2.11.2010 ČT 24

Markéta DAŇHELOVÁ, redaktorka
--------------------
Dnes bude vyhlášena anticena za nejkřiklavější administrativní povinnost Absurdita roku 2010. Přijde i ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek a slibuje říct, které nelogická nařízení ministerstvo zruší. Loni se mezi absurditami například umístil fakt, že dokumenty, které posílají úřady podnikatelům do datových schránek, nejsou jinými úřady považovány za originál.
Tolik tedy ranní ekonomika, na viděnou za hodinu.


více »
 

Absurdita roku

2.11.2010 ČT 24

Zina PLCHOVÁ, redaktorka
--------------------
Vítězem letošní ankety Absurdita roku je povinnost nosit výpisy z obchodního rejstříku na Českou správu sociálního zabezpečení. I když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu. Na druhém místě byrokratických nesmyslů skončila nutnost úředně ověřovat pravost dokumentů z datové schránky. Právě na tyto překážky v podnikání chce anketa poukazovat.

více »
 

Liberecký pekař zahajuje boj o první místo

2.11.2010 Děčínský deník, Ústecký deník, Chomutovský deník, Litoměřický deník, Žatecký a lounský deník, Mostecký deník, Teplický deník

Liberec - Nejen že je nejlepším živnostníkem roku 2010 za Liberecký kraj, ale mohl by se stát i tím nejlepším v celé republice. Začínal přitom z ničeho, doma, tak říkajíc na koleni.
O kom je řeč? O libereckém pekaři a cukráři Jiřím Bláhovi, který letos vyhrál soutěž Živnostník roku. Ta ale za hranicemi kraje nekončí.


více »
 

Hlasujte pro svého živnostníka roku

2.11.2010 Domažlický deník str. 01 Titulní strana

Koloveč – Martin Volf z Kolovče je letošním vítězem soutěže Živnostník roku Plzeňského kraje 2010. Tím postoupil do celostátního kola, kde se utká s dalšími třinácti finalisty z celé České republiky. O vítězi však tentokrát nerozhoduje porota, ale počet zaslaných hlasů SMS jednotlivým kandidátům.

více »
 

Absurdita roku? Povinnost nosit na úřad dokumenty, které jsou online aktualizované

2.11.2010 e15.cz str. 00 Domácí události

V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala prvenství Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu. Druhé místo připadlo nařízení, podle kterého podnikatelé musejí nechat úředně ověřit pravost dokumentu z datové schránky. Třetí skončila povinnost vozů na údržbu silnic platit mýtné.

více »
 

Absurdita roku: úřady chtějí po firmách dokumenty, které jsou on-line

2.11.2010 ekonomika.iDNES.cz str. 00 Domácí ekonomika
iDNES.cz, Filip Horáček


V anketě podnikatelů o nejabsurdnější byrokratický počin roku 2010 zvítězil požadavek chodit na úřady s dokumenty, které jsou on-line aktualizované a mohou je tedy snadno získat samy. Druhou největší absurditou je povinnost nechat si úředně ověřovat pravost dokumentu z datové schránky.

více »
 

Absurditou roku je výpis z rejstříku, který je přitom na webu

2.11.2010 finance.cz str. 00 Zpravodajství ČTK
Financninoviny.cz

Praha 2. listopadu (ČTK) - V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala nechvalné prvenství Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu. .

více »
 

Absurditou roku je výpis z rejstříku, který je přitom na webu

2.11.2010 financninoviny.cz

Praha - V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala nechvalné prvenství Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu.

více »
 

24 HODIN

2.11.2010 Hospodářské noviny

ALENA VONDROVÁ

Zachování tabulek je jen formální, platy by se stejně mohly snížit, říká šéfka odborů veřejného sektoru. I proto budou dnes odboráři jednat o možnosti stávky.

více »
 

Absurditou roku se letos staly výpisy z obchodního rejstříku

2.11.2010 Impuls

Jiří DANÍČEK, moderátor
--------------------
Absurditou roku se letos staly výpisy z obchodního rejstříku. Česká správa sociálního zabezpečení je od podnikatelů vyžaduje, i když jsou údaje na Internetu. V anketě hlasovaly 4 tisíce lidí.

více »
 

Majitel muzea usiluje o prestižní titul

2.11.2010 Klatovský deník, Rokycanský deník, Tachovský deník

Koloveč – S třinácti konkurenty soupeří v celostátním finále soutěže Živnostník roku 2010 vítěz krajského kola Martin Volf z Kolovče na Domažlicku. O tom, kdo se bude chlubit prestižním titulem, však tentokrát nerozhoduje porota, ale počet zaslaných sms hlasů jednotlivým kandidátům.

více »
 

Absurdita roku: mezi byrokratické nesmysly patří i nařízení vymalovat

2.11.2010 lidovky.cz 

Pokud coby podnikatel míříte na správu sociálního zabezpečení, abyste například zkontrolovali pojistné, musíte přinést výpis z obchodního rejstříku. A to i přesto, že úřad si jej může dohledat na internetu. Přijde vám to jako zbytečné papírování? Nejste sami, toto nařízení letos vyhrálo nelichotivé ocenění Absurdita roku.

více »
 

Chytré hlavy z Mostecka

2.11.2010 Mostecký deník

GLOSA OLDŘICHA HÁJKA

Když před sto jedenácti lety jistý zaměstnanec amerického patentového úřadu prohlásil, že všechno, co mohlo být vynalezeno, již vynalezeno bylo, spletl se asi tak jako já, když teď napíšu, že se zítra vrací do Česka léto. Lidé dál chrlí nové a nové nápady. A nejsou jen dílem vynálezců kuchtících někde v garáži. Zajímavé věci se rodí i na Mostecku, zvláště v elektronickém světě.

více »
 

Absurditou roku se stal výpis z rejstříku, který je přitom na webu

2.11.2010 novinky.cz

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) získala nelichotivé prvenství v letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů. ČSSZ totiž požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu.

více »
 

Absurdita roku - úřad po vás chce dokumenty, které už má

2.11.2010 personalista.com str. 00 zajímavosti odjinud
redakce

Podnikatelé musí nosit na úřad dokumenty, které přitom jsou online aktualizované a úřad je tedy má sám k dispozici. Tato povinnost zvítězila ve čtvrtém ročníku ankety Absurdita roku, pořádané agenturou Bison & Rose.

více »
 

Ladičem pian se člověk musí narodit

2.11.2010 Právo str. 11 Severní Morava a Slezsko
Anna Bortlíčková

Říká to moravskoslezský živnostník roku 2010 Michal Fiedor z Ostravy, který klavíry ladí už čtyřicet let

více »
 

Vítězové v anketě Absurdita roku

2.11.2010 Prima TV

Tomáš DRAHOŇOVSKÝ, moderátor
--------------------
Česko ode dneška zná největší absurditu, kterou si na lidi přichystali úředníci. Tuto cenu, kterou by asi nikdo dobrovolně nechtěl dostat, si odnáší správy sociálního zabezpečení. Chce totiž po podnikatelích výpis z obchodního rejstříku. Ten přitom v plném znění dávno visí na internetu, a to navíc zdarma.

více »
 

Majitel muzea usiluje o prestižní titul

2.11.2010 Rokycanský deník, Klatovský deník, Tachovksý deník

Koloveč – S třinácti konkurenty soupeří v celostátním finále soutěže Živnostník roku 2010 vítěz krajského kola Martin Volf z Kolovče na Domažlicku. O tom, kdo se bude chlubit prestižním titulem, však tentokrát nerozhoduje porota, ale počet zaslaných sms hlasů jednotlivým kandidátům.

více »
 

Absurdita roku má svého vítěze

2.11.2010 TV Nova

Reynolds KORANTENG, moderátor
--------------------
Letošní anticena za nejnesmyslnější administrativní povinnost má svého vítěze. Nechvalné prvenství připadlo na Českou správu sociálního zabezpečení. Její úředníci se v uvozovkách vyznamenali tím, že od podnikatelů vyžadují, aby jim dodali výpis z obchodního rejstříku a to přesto, že si jej úředníci sami stáhnout z internetu.

více »
 

Vyhlášení absurdity roku. Zbytečné dokumenty pro úřad

2.11.2010 Z1

Ivana ŠALOMONOVÁ, moderátorka
--------------------
Absurditou roku se stala povinnost podnikatelů nosit na úřady dokumenty, které jsou přitom státem aktualizované a dohledatelné na internetu. Příkladem je výpis z obchodního rejstříku, který požaduje například Česká správa sociálního zabezpečení. K dalším absurditám pak patří například vládou řízené malování ve firmách nebo platba mýtného za vozy na údržbu silnic. Do finále se dostalo celkem 7 nesmyslných povinností. A jakou oporu v zákonech mají úředníci při vyžadování dokumentů po podnikatelích?

více »
 

Absurditou roku je povinnost nosit úřadům výpis dostupný na webu

2.11.2010 zpravy.rozhlas.cz 


Absurditou roku 2010 je povinnost donést na úřad dokumenty, které jsou on-line aktualizované a úředníci si je mohou sami vyhledat na webu. V nominaci na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů bylo ještě dalších šest nařízení, vítěze z nich vybíralo přes tři tisíce podnikatelů.

více »
 

Skončila krajská kola, jdeme do finále!

Krajská kola jsou definitivně za námi. Do celorepublikového finále soutěží Vodafone Firma roku 2010 a Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 postoupilo celkem 28 soutěžících – 14 firem a 14 živnostníků. Kdo se ukáže nejlepším?

více »
 

Radka Křivánková, designérka dárků - Hlavní město Praha

Místo nezaměstnané designérkou dárků
Radka Křivánková by mohla sloužit jako příklad člověka, který se nevzdává. Když v roce 1995 přišla kvůli snižování stavu o práci aranžérky, nelenila ani chvíli a nic nenechala náhodě a rozhodla se stát podnikatelkou. „Byla jsem těsně po mateřské, s dvěma malými dětmi, samoživitelka, tak mě nikde nechtěli,“ tvrdí Radka Křivánková. „Rozhodla jsem se proto zajít za vedením obchodního domu a požádat o pronajmutí prostoru pro dárkové balení."

více »
 

Miloslava Laiblová, výroba originálních keramických knoflíků - Jihočeský kraj

Oživila zaniklou tradici výroby keramických knoflíků v Čechách.
Nápad vznikl tak, že Miloslava Laiblová dostala zakázku na keramickou brož. Tehdy se nosily v podobě velkého knoflíku. Napadlo ji vyrobit malé funkční knoflíky na kostýmy nebo halenky. Za několik dnů vytvořila katalog knoflíků s množstvím originálních tvarů a barev. Manžel knoflíky nabídl v Praze v Domě módy na Václavském náměstí, kde se pak prodávaly několik let. Zde také získala Laiblová první kontakty do ciziny. Následovaly zakázky do Moděvy Praha, velkých šicích podniků a pletařských závodů.
 

více »
 

Miroslav Navrátil, stavebnictví - Jihomoravský kraj

Do výroby hliněných omítek zapojuje neziskové organizace
Miroslav Navrátil na první dojem působí jako cílevědomý muž, který si jde za svou vizí. To se promítá i do osudu jeho firmy. V roce 1994 začínal s 20 tisíci korunami, ale podařilo se mu během 16 let podnikání vypracovat se na desetimilionové obraty. „Pomohly nám tři úvěry od banky, které jsme dostali v průběhu asi sedmi let,“ tvrdí Miroslav Navrátil. „Ty nám umožnily udělat z firmy, která měla tři zaměstnance, silnou regionální stavební firmu o 45 zaměstnancích s hrubým obratem 70 milionů korun." 

více »
 

Kateřina Šarochová, oděvnice - Karlovarský kraj

Začalo to touhou se odlišit
Kateřina Šarochová je úspěšná karlovarská návrhářka, která oblékla již kdekoho. Její značka Wallaby odívá zaměstnance mnoha firem. Sní o tom, že si postaví vlastní dílnu na zelené louce. Začátek jejího podnikání se datuje do roku 1993, kdy si otevřela prodejnu se značkovými oděvy.

 

více »
 

Miroslav Jarkovský, zdravotnické oblečení - Královéhradecký kraj

Personál musí být oblečen
Miroslav Jarkovský podniká od roku 1993 v oboru výroby a prodeje textilního zdravotnického ošacení a obuvi. Krizí se nebojí, protože jak sám říká: Personál a pacient musí být vždy nějak oblečen. Obzvláště ten nemocniční. „Jelikož zásobujeme zdravotnická zařízení v České republice a na Slovensku a známe jejich financování, je naším krédem uspokojit doslova za každou cenu,“ tvrdí Miroslav Jarkovský.

 

více »
 

Jiří Bláha, pekař - Liberecký kraj

Je to láska k řemeslu
Jiří Bláha začínal se svým podnikáním v roce 1990. Tehdy neměl žádné velké plány, cílem bylo hlavně si přivydělat k muzikantskému životu. „V období po revoluci ale lidi moc koncerty a jiné hudební akce příliš netáhly. Proto jsme s mojí ženou začali doma v Liberci, v kuchyni panelákového bytu, vyrábět rakvičky a kremrole,“ řekl Jiří Bláha. „K výrobě těchto sladkostí mě přivedla moje vášeň pro cukroví.“                                                                                                        

více »
 

Michal Fiedor, ladič pian a soudní znalec - Moravskoslezský kraj

Klavír jako celoživotní láska
Michal Fiedor si za své povolání vybral velmi neobvyklou činnost. Je ladičem pian. Jeho práce se mu stala celoživotní láskou. „Po vystudování odborné školy ladičské jsem nastoupil do podniku Služby města Ostrava jako ladič klavíru. Tam jsem pracoval 22 let,“ vzpomíná Michal Fiedor na své začátky. „Po roce 1989 jsem se osamostatnil a založil si vlastní firmu s názvem Pianoservis Fiedor. Ladičů bylo v té době málo a lhůty naladění velmi dlouhé.“

více »
 

Jarmila Podhorná, bylinkářství - Olomoucký kraj

Ráda pomáhám druhým
Jarmila Podhorná podniká v oboru, který většině lidí bude znít přinejmenším podivně. Podařilo se jí ale vybudovat areál s českými, ale i zahraničními květinami a poměrně úspěšný zásilkový obchod. V jejím podniku je dnes zaměstnáno 19 lidí. „Vyrábím tinktury z bylin a pupenů rostlin, které jsem jako první v republice začala vyrábět v roce 2000,“ řekla Jarmila Podhorná. 

 

více »
 

Milan Horský, výroba těstovin - Pardubický kraj

Podnikání jako výstup ze suterénu
Milan Horský podniká od roku 1992. Tehdy s manželkou začali vyrábět vaječné těstoviny. Zpočátku měli těstárenskou výrobu v suterénu rodinného domku, který kvůli hygienickým požadavkům na potravinářskou výrobu upravili. „V roce 1996 jsme se přestěhovali do větších výrobních prostor. Nároky na výrobu se zvyšovaly úměrně s počtem obchodních organizací, které od nás odebíraly nebo stále odebírají,“ řekl Milan Horský.

více »
 

Martin Volf, muzeum řemesel - Plzeňský kraj

Muzeum je plus
Martin Volf je sedmou hrnčířskou generací v řadě. Jeho rodina si toto řemeslo předává z otce na syna už od roku 1785. Kromě toho ale provozuje Muzeum techniky a řemesel v Kolovči. „Muzeum by bylo samo o sobě jen málo životaschopné, a tak funguje ve spojení s výrobou tradiční kolovečské keramiky,“ tvrdí Martin Volf. „Díky tomuto spojení muzea a keramiky již nepotřebujeme prodávat naše výrobky přes prodejce a stali jsme se soběstačnými.“

více »
 

Jan Zeman, biopekař - Středočeský kraj

Z daňového poradce biopekařem
Jan Zeman s podnikáním začal v roce 2006, kdy se rozhodl odejít ze svého zaměstnání daňového poradce a stát se biopekařem. „Moje podnikání mě naplňuje pocitem smysluplnosti a to byl a je i hlavní důvod, proč už se neživím svou původní profesí daňového poradce,“ říká.

 

více »
 

Vlastislav Stárek, prodej pianin - Ústecký kraj

Bubeník prodávající piana
Vlastislav Stárek byl dříve soustružník. Přestalo ho ale bavit vstávat v pět ráno do továrny, tak se pustil do hudebnin. Dnes má jeho podnikání 17letou tradici, která mu dovoluje být svým pánem. „Dobou svého podnikání garantuji zákazníkovi špičkový poradenský servis. Jsem schopen mu nabídnout přesně takový nástroj, který odpovídá jeho potřebám,“ tvrdí Vlastislav Stárek.

 

více »
 

Dušan Tripal, zpracovatel odpadu - Kraj Vysočina

Důležité je pracovat poctivě
„Není třeba tvořit geniální, neobvyklé věci. Je třeba, aby firma vyráběla v standardní kvalitě, v standardních termínech. Prostě plnit základní věci, jako je dodržování termínů dodávek, plateb, slibů,“ tvrdí Dušan Tripal. „Veškerý úspěch je podložen tvrdou, poctivou, každodenní drobnou prací. Nikoliv jeden okamžitý, výdělečný obchod, ale opakovaná spolupráce, která je založena na spokojenosti obou stran – dodavatele i odběratele.

více »
 

Magda Šmídová, bytová dekorace - Zlínský kraj

Obchod, který má atmosféru
Magda Šmídová dala své jméno obchodům Štěpský dvůr, které jsou dnes vyhledávaným místem k nákupu bytových dekorací. Díky přívětivé atmosféře láká také mnoho turistů k návštěvě a odpočinku v romantickém prostředí, které obchody vyzařují. Ve Vizovicích by také ráda zhmotnila svůj dávný sen v podobě velkého zahradního rosária, včetně letního posezení pro své zákazníky.

více »
 

Semix Pluso a Michal Fiedor postoupili z Moravskoslezského kraje do finále

Pátý ročník podnikatelských soutěží má své vítěze z posledního krajského kola. Z Moravskoslezského kraje postupuje v soutěži Vodafone Firma roku 2010 do celorepublikového finále společnost Semix Pluso z Otice. V soutěži Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 se do celorepublikového finále dostal Michal Fiedor z Ostravy. Porota u Semix Pluso porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost, velký regionální význam a důraz na ekologii, u Michala Fiedora jeho nadšení pro obor a předávání řemesla synovi.

 

více »
 

Odpovědnou firmou Moravskoslezského kraje je regionální zaměstnavatel postižených lidí

Bruntálská stavební společnost Czasch získala ocenění Odpovědná firma roku 2010 Moravskoslezského kraje, neboť dlouhodobě vytváří pracovní místa pro postižené lidi. V současnosti jich zaměstnává 25. Porota ocenila i to, že společnost má vytvořen sociální program založený na individuálním přístupu a na vyhledání nejúčinnější motivace každého jednotlivce. Vzala v úvahu také to, že poskytuje zázemí pro ekologickou likvidaci výpočetní techniky.

více »
 

Byznys Rebel a Firma roku Moravskoslezského kraje v jedné osobě je ekologický výrobce

Firma Semix Pluso z Otic působí celorepublikově a dodává své výrobky i do zahraničí. Má vlastní výrobu i vývoj, je inovativní v produktech i obalech. V kraji patří k významným zaměstnavatelům a klade důraz na ekologickou produkci. To jsou stručné důvody, proč se stala nejen Firmou roku 2010 Moravskoslezského kraje, ale také Vodafone Byznys rebelem 2010 Moravskoslezského kraje. Na naše otázky odpovídal Radomír Vaněk, obchodní manažer společnosti Semix Pluso.

více »
 

Zlaté dno řemesla ladičů pian

Živnostníkem roku 2010 Moravskoslezského kraje se stal ladič a soudní znalec pian Michal Fiedor. Jak sám říká, ocenění čekal, neboť jeho firma patří k největším v kraji. Za 21 let svého podnikání neměl žádnou reklamaci. Dnes firmu vede se svým synem Lukášem.

více »
 

Stovka je někdy víc než tisícovka

Jiří Šída je prokuristou a finančním ředitelem společnosti Weba Olomouc, která získala ocenění Vodafone Firma roku 2010 Olomouckého kraje. Jeho firma ani v době hospodářské recese nepropouštěla zaměstnance a do budoucna plánuje rozvíjet se směrem na Východ.

více »
 

Představujeme handicap naruby

Miluše Ryznarová je jednatelkou a spolumajitelkou společnosti MiRyZ Soft. Jejím předmětem podnikání je účetnictví. V podnikatelské soutěži Vodafone Firma roku 2010 získala titul Vodafone Odpovědná firma roku 2010 Olomouckého kraje.

více »
 

Ekologická likvidace zdarma

Jiří Žoch je Vodafone Byznys rebel 2010 Olomouckého kraje. Ocenění si vysloužil svou orientací na zákazníka a poskytovaným servisem kolem ekologické likvidace vraků automobilů.

více »
 

Bylinkářka zaměstnává 19 lidí

Jarmila Podhorná podniká ve velmi neobvyklé oblasti – vyrábí bylinné tinktury. Od roku 2000, kdy začala podnikat, se jí podařilo dokázat nejen to, že výtažek z topolu je účinný proti borelióze
a tamaryšek na červené krvinky a krevní destičky, ale dosáhla na ocenění Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 Olomouckého kraje.

více »
 

Firmou roku Moravskoslezského kraje je Semix Pluso a Živnostníkem roku Michal Fiedor

Tisková zpráva
Ostrava, 14. října 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Ostravě Firmou roku stala firma Semix Pluso z Otice a Živnostníkem roku Michal Fiedor z Ostravy. U Semix Pluso porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost, velký regionální význam a důraz na ekologii, u Michala Fiedora jeho nadšení pro obor a předávání řemesla synovi. Firma Semix Pluso i živnostník Michal Fiedor postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Moravskoslezský kraj.

více »
 

WEBA Olomouc a Jarmila Podhorná převálcovali konkurenci v Olomouckém kraji

Pátý ročník podnikatelských soutěží zná své vítěze za Olomoucký kraj. Firmou roku Olomouckého kraje se stala společnost WEBA Olomouc z Bystrovan. Živnostníkem roku Olomouckého kraje je bylinkářka Jarmila Podhorná z Brodku u Konice. WEBA Olomouc porotu zaujala svou zaměstnaneckou politikou během krize, neboť firma nepropouštěla, ale také výchovou vlastních učňů. Jarmila Podhorná uspěla díky neobvyklosti svého oboru podnikání. Oba krajští vítězové postupují do celorepublikového finále.


 

více »
 

Firmou roku Olomouckého kraje je WEBA Olomouc a Živnostníkem roku Jarmila Podhorná

Tisková zpráva
Olomouc, 13. října 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Olomouci Firmou roku stala společnost WEBA Olomouc z Bystrovan a Živnostníkem roku bylinkářka Jarmila Podhorná z Brodku u Konice. U WEBA Olomouc porota ocenila, že firma ani v době krize nepropouštěla, výchovu vlastních učňů a orientaci na export, u Jarmily Podhorné ocenila především neobvyklý obor podnikání a houževnatost. Firma WEBA Olomouc i živnostník Jarmila Podhorná postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Olomoucký kraj.

více »
 

Ve Zlíně zabodovala společnost 5M a živnostnice Magda Šmídová

Firma 5M z Kunovic, exportující své výrobky do Vesmíru, zvítězila v regionálním kole soutěže Vodafone Firma roku ve Zlínském kraji. Živnostníkem roku Zlínského kraje se stala Magda Šmídová z Vizovic. Na Magdu Šmídovou čeká souboj o hlasy veřejnosti v SMS hlasování, o 5M rozhodne finálová porota. Uspějí i v celorepublikovém finále?

více »
 

Umíme ohlídat vozový park i firmu

O požadavcích malých a středních podnikatelů vůči svému mobilnímu operátorovi a o povědomí
o společenské odpovědnosti vůči okolí regionálních firem jsme si povídali s viceprezidentem pro firemní zákazníky společnosti Vodafone Pavlem Hlavinkou.

více »
 

Obchod, který staví na atmosféře

Magda Šmídová je držitelkou titulu Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 Zlínského kraje. Odbornou porotu přesvědčila svou schopností jít si za svým snem. Její obchod Štěpský dvůr je dnes nejen vyhledávaným místem pro dekorace, ale jeho atmosféra láká i turisty, kteří si na trávníku ve dvoře vždy příjemně odpočinou.

více »
 

Chceme být světovým lídrem

Antonín Zelinka je ředitelem společnosti 5M, která ve Zlíně získala titul Vodafone Firma roku 2010 Zlínského kraje. Vyrábí materiály a lepidla, která se používají především v kosmickém a leteckém průmyslu. U nás patří ke špičce.

více »
 

Rebelií je nabízet zájezdy za polovic

Michal Pončík je jednatelem cestovní kanceláře Expecta, která získala titul Vodafone Byznys rebel 2010 Zlínského kraje. Ve své nabídce má nejen kompletně lokalizovaný popis hotelů a možnost pročíst si recenze od jiných cestovatelů, ale zájezdy nabízí téměř o polovic levněji než konkurence.

více »
 

Zámečnická firma, která dokáže vše

Aleš Nejez je majitelem firmy Nejez – stavebně zámečnické práce, která získala ocenění Vodafone Firma roku 2010 Jihomoravského kraje. Dnes zaměstnává necelých 20 zaměstnanců a snaží se pomáhat obci, kde sídlí, sponzorováním sportovních akcí.

více »
 

České firmy se ocitly na špici nejvyšší odolnosti vůči krizi

Je důležité, aby vláda nezačala podléhat lobbystickým tlakům a měla by vystupovat jednohlasně. Proč máme málo přihlášených patentů, nebo jak přilákat více mladých lidí do technických škol se dozvíte z rozhovoru s generálním ředitelem Svazu průmyslu a dopravy ČR Zdeňkem Liškou.

více »
 

Firma podporuje své okolí

Petr Dušek, předseda představenstva společnosti TES Vsetín, převzal cenu Vodafone Odpovědná firma roku 2010 Zlínského kraje. Podnik TES Vsetín zaměstnává na 550 lidí, většinu z okolí Vsetína.

více »
 

Firmou roku Zlínského kraje je 5M a Živnostníkem roku Magda Šmídová

Tisková zpráva
Zlín, 7. říjen 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se ve Zlíně Firmou roku stala firma 5M z Kunovic a Živnostníkem roku Magda Šmídová z Vizovic. U 5M porota ocenila vývojovou činnost a regionální význam, u Magdy Šmídové ctižádost a schopnost jít si za svým. Firma 5M i živnostnice Magda Šmídová postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Zlínský kraj.

více »
 

V pololetí klesl meziroční objem zakázek o 43 %

S prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR Václavem Matyášem jsme si povídali o vývoji ve stavebním sektoru, protikrizových opatřeních evropských vlád, ale
i o tom, na kolik se české stavitelství liší od evropského.

více »
 

Čokoládovna, která obdarovává děti

Jindřich Fikar šéfuje společnosti Čokoládovny Fikar, která získala ocenění Odpovědná firma roku 2010 Jihomoravského kraje. Titul, který je letos udělován poprvé, si firma vybojovala především svým programem pro děti v dětských domovech a svou ekologickou výrobou.

více »
 

Chci mít možnost říct, že jsem byl slušným člověkem

Miroslav Navrátil je letošním držitelem titulu Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 Jihomoravského kraje. Jeho stavební firma je příkladem toho, že poctivá práce přináší plody. Miroslav Navrátil začínal s pár tisícovkami v kapse. Dnes má obrat kolem 70 milionů korun.

více »
 

Nálada mezi malými a středními podnikateli je rozpačitá

Jak se cítí podnikatelé, kteří museli přijmout úsporná opatření již před dvěma lety a propustit zaměstnance v době, kdy vláda nešetřila? Co chybí současné reformě vládě, jak by se minimalizovalo riziko korupčního jednání, či jak firmy reagují na špatnou platební morálku jsme se ptali generální ředitelky Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky Evy Svobodové.

více »
 

Krize zvýšila obezřetnost jak na straně bank, tak firem

V bankovnictví lze kromě firemního sektoru vidět oživení i v hypotékách a je možné očekávat zvýšení poptávky po úvěrech zaměřených na financování výroby pro export. Nadále trvá pokles investičních aktivit firem zaměřených na vytváření nových výrobních a skladových kapacit, ale pravděpodobně poroste nárůst transakcí mezi středními firmami. Zde bude totiž docházet k racionalizaci a koncentraci výrobních kapacit, protože ti úspěšní budou mít příležitost k výhodným nákupům, říká Václav Štětina, Head of Corporate Banking z Raiffeisenbank.

více »
 

Jihomoravský kraj poslal do finále stavaře

V Jihomoravském kraji se rozhodli poslat do celorepublikového finále stavebníky. V soutěži firem se na prvním místě umístila firma Nejez – stavebně zámečnické práce, která sídlí v Braníškově. Porotu zaujaly velké investice do inovací, vzděláváni zaměstnanců, ale i příspěvek na životní pojistku zaměstnanců. V soutěži živnostníků zvítězil Miroslav Navrátil, protože dokázal rozvinout své podnikání z 20 tisíc korun na 70 milionů a protože vytvořil unikátní sociální program pro zaměstnance

více »
 

Firmou roku Jihomoravského kraje je společnost Nejez – stavebně zámečnické práce a Živnostníkem roku Miroslav Navrátil

Tisková zpráva
Brno, 6. října 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Brně Firmou roku stala firma Nejez – stavebně zámečnické práce z Braníškova a Živnostníkem roku Miroslav Navrátil z Tišnova. U Nejez – stavebně zámečnických prací porota ocenila investice do inovací, vzdělávání zaměstnanců a příspěvek na životní pojištění zaměstnanců, u Miroslava Navrátila schopnost rozvinout své podnikání a výrazný sociální program pro zaměstnance. Firma Nejez – stavebně zámečnické práce i živnostník Miroslav Navrátil postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihomoravský kraj.

více »
 

Byrokracie nás stojí 80 mld Kč a splnění daňových povinností 930 hodin práce

Byrokratickou zátěž představují všechny administrativní úkony a lze ji vyjádřit v penězích. V roce 2008 bylo zjištěno, že podnikatelé mají celkem 2200 různých povinností a zpracování této administrativy stojí stát ročně 80 mld. Kč. Zbytečné „papírování“ všeho druhu dopadá na malé a střední podnikatele také z evropské legislativy, která podle odhadů ovlivňuje právní řád v České republice ze 49 %. Podle studie administrativní náročnosti, provedené Světovou bankou a PriceWaterhouseCoopers, skončila Česká republika na 168. místě ze 178 zkoumaných zemí. Na splnění daňových povinností potřebují čeští podnikatelé 930 hodin ročně, což je nejvíc ze všech zemí EU. V předposledním v Bulharsku, je to přitom „jen“ 600 hodin.

více »
 

Ve srovnání se světem se podmínky podnikání v Česku zhoršily

Podle Světové banky je Česká republika v měřítku obtížnosti podnikání ze 183 zemí na 74. pozici, o osm míst hůře než vloni. Z deseti sledovaných kritérií jsme na tom nejhůře ve výši a složitosti daní, a to dokonce na 121. místě na světě, naopak nejlépe, na 25. místě, v zaměstnávání pracovníků. Z vyspělých zemí je Česká republika skoro na poslední pozici. V podmínkách podnikání nechává Česká republika z členských 27 zemí OECD jen Itálii a Řecko. Naopak, bez ohledu na bezpečnostní či politickou situaci, je na tom lépe Botswana, Katar, Mongolsko či Bělorusko.

více »
 

Absurdita roku: Chcete ulevit podnikatelům? Hlasujte v anketě o nejnesmyslnější administrativní nařízení

Jste dopravce? Každý rok musíte prokazovat, že máte 330.000,- Kč na každé vozidlo – stačí, když je máte jeden den na účtu, druhý můžou zase zmizet. Jste plátce DPH a poskytujete služby jinému plátci DPH v zahraničí? I když je to třeba jen služba za 1 korunu, musíte zaplatit. Dostali jste do datové schránky od úřadu dokument a považujete jej za oficiální zprávu – omyl, musíte si ji ještě nechat ještě ověřit. To jsou příklady letošních nominací.  

Vyberte si do 24. října jednoho ze sedmi letošních kandidátů a hlasujete zde.


více »
 

Myčka nejen pro firmu

Společnost Adélka získala ocenění Vodafone Odpovědná firma roku 2010 kraje Vysočina. Za co? Porotu zaujalo ekologické smýšlení firmy a důraz na spokojenost zaměstnanců. Adélka však své aktivity nesměřuje jen dovnitř firmy, nýbrž i do svého okolí.

více »
 

Výroba knoflíků ožila po 150 letech

Miloslava Laiblová je energická dáma, která má doma několik pecí. Proslavila se keramickými knoflíky, jejichž výrobu obnovila po 150 letech. Její výrobky jsou vyhledávaným módním doplňkem. Velké továrny je prý dokonce kopírují!

více »
 

Alternativní zdroje umožňují prosadit se

Jednatel Firmy roku 2010 kraje Vysočina Jiří Zeman se domnívá, že problematické „ekologické“ dotace na polní solární elektrárny kazí dobrou pověst ekologických zdrojů energie obecně. Společnost Neosolar, kterou vede, dodává systémy pro využití obnovitelných zdrojů energie, které se bez podobných dotací často neobejdou. Navíc svým klientům přináší zisk.

více »
 

Být živnostníkem mu vyhovuje

Dušan Tripal z Třeštice u Telče začal s málem. Dnes patří k velmi úspěšným živnostníkům, kteří berou věci s nadhledem. Jeho výroba spočívá ve zpracování materiálů, které ostatní firmy považují za odpad. Za svůj revoluční nápad nezískal jen titul Zlaté stránky.cz Živnostníka roku 2010 kraje Vysočina, ale také titul Vodafone Byznys rebel 2010 kraje Vysočina.

více »
 

Česká republika se umí v zahraničí prezentovat

V Praze je toho stále hodně co zlepšit. Evergreenem zůstávají pražští taxikáři, kteří nemají
v zahraničí valnou pověst, klamavé směnárny, pouliční kriminalita a přítomnost nevěstinců
v centru Prahy. O tom, co vadí turistům v České republice a jaké jsou trendy klientů českých cestovních kanceláří, jsme si povídali s prezidentem Asociace českých cestovních kanceláří
a agentur Romanem Škrabánkem.

více »
 

Nejsme proti debatám o úpravě víkendového provozu

Silniční dopravci hradí stoprocentně provoz mýtného, mělo by se s nimi o cenách jednat.
O nedostatku řidičů, víkendovém provozu kamionů či o krizi v dopravě jsme si povídali
s generálním tajemníkem největšího sdružení dopravců ČESMAD Bohemia Martinem Špryňarem.

více »
 

Vysočina věří Neosolaru a Dušanu Tripalovi

Odborná porota v kraji Vysočina poslala do celorepublikového finále pátého ročníku podnikatelských soutěží formu Neosolar a živnostníka Dušana Tripala. Neosolar zvítězil jednak pro své dobré ekonomické výsledky, jednak pro rozsáhlou vývojovou činnost a velký rozsah nabídky. Dušana Tripala porota zvolila pro jeho schopnost prosadit se a jedinečné řešení získávání zdrojů z odpadu jiných firem.

více »
 

Firmou roku kraje Vysočina je Neosolar a Živnostníkem roku Dušan Tripal

Tisková zpráva
Jihlava, 30. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Jihlavě Firmou roku stala firma Neosolar z Jihlavy a Živnostníkem roku Dušan Tripal z Třeštice u Telče. U Neosolaru porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost a rozsah nabídky, u Dušana Tripala schopnost prosadit se a jedinečné řešení získávání zdrojů z odpadu jiných firem. Firma Neosolar i živnostník Dušan Tripal postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat kraj Vysočina.

více »
 

Firma, která chce transparentnost

G-Project působí v Jihočeském kraji již od roku 2003. Jednatel firmy Jan Šmidmayer se snaží prosazovat transparentnost státní správy a grantových jednání. V soutěži Vodafone Firma roku 2010 získal G-Project za Jihočeský kraj titul Vodafone Odpovědná firma roku 2010 Jihočeského kraje.

více »
 

Nerezová technika je všude

Když se řekne GS Technik, nikoho by nenapadlo, že tato firma z Orlova u Jistebnice dodává své nerezové výrobky prakticky do celého světa. Vladimír Hybner, obchodní a marketingový ředitel firmy, se rozhovořil o minulosti a budoucnosti podniku.

více »
 

Firmou roku Jihočeského kraje je GS Technik a Živnostníkem roku Miloslava Laiblová

Tisková zpráva
České Budějovice, 29. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala v Českých Budějovicích Firmou roku výrobce nerezové techniky pro gastronomii GS Technik z Orlova a Živnostníkem roku výrobce keramických knoflíků Miloslava Laiblová ze Strakonic. U GS Technik porota ocenila velmi dobré finanční zdraví a společensky odpovědné aktivity, u Miloslavy Laiblové schopnost obstát v silné konkurenci. Firma GS Technik i živnostník Miloslava Laiblová postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihočeský kraj.

více »
 

Jihočeský kraj vsadil na zručnost a výrobu

V metropoli Jihočeského kraje se odborná porota pátého ročníku podnikatelských soutěží rozhodla poslat do celorepublikového finále výrobce s vlastním rozsáhlým know-how. Mezi firmami zvítězil výrobce nerezové techniky pro gastronomii GS Technik z Orlova. Důvodem je jeho velmi dobrá finanční kondice a společensky odpovědné aktivity. Mezi živnostníky zvítězila Miloslava Laiblová, která porotu oslovila obnovou zaniklé tradice výroby keramických knoflíků.  

více »
 

V Plzeňském kraji zvítězily rodinné podniky, které loni byly druzí

Loňští stříbrní finalisté letos v Plzeňském kraji zabodovali. Mezi živnostníky odborná porota vybrala výrobce keramiky a provozovatele muzea řemesel Martina Volfa, neboť jeho řemeslné zázemí pochází z nepřetrženého řetězu hrnčířů, předávajících si svůj um z otce na syna od roku 1785. Mezi firmami zvítězila společnost s dlouholetou rodinnou tradicí Medica Filter, která se zabývá výrobou a prodejem zdravotnických prostředků pro jednorázové i vícenásobné použití.

více »
 

Recyklace olejů je samozřejmost

Jana Hroudová se svým manželem Pavlem rozjeli hotel v době, kdy jiné podniky krachovaly. Dnes jsou synonymem pro podnik zodpovědný vůči svému okolí. Proto také získali titul Vodafone Odpovědná firma roku 2010 Plzeňského kraje.

více »
 

Taxikář není gauner

Jiří Augusta je taxikář. Namísto býčí šíje ale nabízí vlídnost a služby, které si v ničem nezadají s osobním šoférem. Získal titul Vodafone Byznys rebel 2010 Plzeňského kraje a představuje špičku ledovce v oboru osobní dopravy a taxislužby. Jak sám říká: „Gaunerské doby jsou pryč.“

více »
 

Muzeum je plus

Martin Volf je sedmou hrnčířskou generací v řadě. Jeho rodina si toto řemeslo předává z otce na syna už od roku 1785. Kromě toho ale provozuje Muzeum řemesel a techniky v Kolovči. A stal se držitelem prvního místa soutěže Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 Plzeňského kraje.

více »
 

Cílem je uspět i na Plzeňsku

Petra Voldřichová je jednatelkou společnosti Medica Filter, která se stala Vodafone Firmou roku 2010 Plzeňského kraje. Loni jejich podnik skončil druhý, ale nevzdali to a dnes se mohou chlubit zlatem.

více »
 

Karlovarský kraj poslal do finále podnikatele věnující se oděvům

Karlovarský kraj zná své vítěze podnikatelských soutěží. Mezi živnostníky uspěla Kateřina Šarochová, která vlastní svůj oděvní salón. Její oděvní značka Wallaby se stala hitem u nás i v zahraničí. Mezi firmami uspěla společnosti Praní a čištění, u které porota ocenila využívání inovačních metod, jako je recyklace vody, ekologické myšlení a velký regionální význam.

více »
 

Firmou roku Plzeňského kraje je Medica Filter z Kašperských Hor a Živnostníkem roku hrnčíř Martin Volf z Koloveče

Tisková zpráva
Plzeň, 15. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala v Plzni Firmou roku Medica Filter a Živnostníkem roku hrnčíř Martin Volf. U Medica Filter porota ocenila dlouhou podnikatelskou tradici, stabilitu a velký regionální význam, u Martina Volfa rodinnou tradici jeho podnikání, řemeslnou zručnost a schopnost přilákat 6 tisíc návštěvníků ročně. Firma Medica Filter i živnostník Martin Volf postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Plzeňský kraj.

více »
 

Máme jednoznačně největší síť zpravodajů

Ve vysílání Radiožurnálu je denně až padesát regionálních příspěvků a plošný Český rozhlas patří mezi nejúspěšnější regionální stanice. Kdo Český rozhlas poslouchá nebo proč má Radiožurnál nejkvalitnější zpravodajství, se dozvíte z rozhovoru se šéfredaktorkou zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hanou Hikelovou.

více »
 

Začalo to touhou se odlišit…

Kateřina Šarochová je úspěšná karlovarská návrhářka, která oblékla již kdekoho. Její značka Wallaby odívá například zaměstnance Bati nebo Lidlu. Sní o tom, že si postaví vlastní dílnu.

více »
 

Kavárna školkou

Martina Hanzlová je kavárnice. V její kavárně ovšem spíše potkáte děti než dospělé. Boří tak zažité klišé o kavárenských povalečích. Nebo spíše kavárenské povaleče omladila tak, že jim již nikde ani nenalijí. Její podnik totiž funguje nejen jako místo k posezení, ale také jako školka.

více »
 

Stoletá tradice boduje

Karel Koskuba je předsedou představenstva a ředitelem společnosti Praní a čištění. Jeho podnik získal ocenění Vodafone Firma roku 2010 Karlovarského kraje. Bylo zač. Ačkoliv firma vznikla v roce 1997, navázala na tradici praní prádla ve Velké Hleďsebi. Letos je to již 100. rok, co se na stejném místě pere prádlo.

více »
 

Firmou roku Karlovarského kraje je Praní a čištění a Živnostníkem roku Kateřina Šarochová

Tisková zpráva
Karlovy Vary, 15. září 2010
      
V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala v Karlových Varech Firmou roku Praní a čištění a Živnostníkem roku Kateřina Šarochová. U Praní a čištění porota ocenila využívání inovačních metod, jako je recyklace vody, ekologické myšlení a velký regionální význam, u Kateřiny Šarochové nápaditost s jakou pečuje o svou oděvní značku. Firma Praní a čištění i živnostník Kateřina Šarochová postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Karlovarský kraj.

více »
 

Živnostníkem roku je výrobce biotěstovin

9.9.2010 Mladá fronta DNES str. 01 Kraj Pardubický
(jah)
Krátce

PARDUBICE Ve finále soutěže o nejlepšího živnostníka roku vyhrál Milan Horský ze Svitav, výrobce biotěstovin. Vítězem v kategorii firma roku je společnost Tvarmetal z Vysokého Mýta, která vyrábí autodíly.

více »
 

Firma Počítačová služba, s. r. o.

7.9.2010 Kroměřížský deník str. 56 Evropské dotace ve Zlínském kraji - příloha

Firma POČÍTAČOVÁ SLUŽBA, s. r. o., oslavila v roce 2010 již své 20. narozeniny. Ve svých počátcích se zaměřovala především na poskytování výrobků a služeb v oblasti výpočetní techniky – odtud tedy název POČÍTAČOVÁ SLUŽBA.

více »
 

Na horší časy je třeba rezerva

2.9.2010 Ekonom str. 24 Firmy & trhy
Marcela Honsová

Výrobce čipových identifikátorů LUX-IDent čeká letos nejlepší rok z dosavadní osmileté existence.

více »
 

Smartphony zásadním způsobem změnily situaci na trhu

Nové technologie podnikatelům umožňují širší škálu vlastní propagace a ve srovnání se zahraničím je zde mnohem více lidí, kteří jsou ochotni začít s vlastním byznysem. To jsou postřehy generální ředitelka společnosti Mediatel Kimberli Lewis, která taktéž v rozhovoru popisuje, jakým přerodem musela projít legendární žlutá kniha, aby obstála ve světě měnících se technologií.

více »
 

Ústí nad Labem plné překvapení

Soutěže Firma roku a Živnostník roku mají pro kraj ohromný význam. Při volbě Firmy roku Ústeckého kraje byla na první místo katapultována firma LakoPlast. Pomohly ji její hospodářské výsledky. Stejně překvapivého vítězství dosáhl Vlastislav Stárek mezi živnostníky. Porotce Martin Kašinský ze společnosti Vodafone ho ocenil především pro jeho silnou orientaci na zákazníka.

více »
 

LakoPlast hodlá expandovat do Německa

Zisk titulu Firma roku Ústeckého kraje 2010 pro podnik LakoPlast byl překvapením. Ovšem nikoliv nepříjemným. Vítězství této firmy je lekcí o vlivu skvělých hospodářských výsledků. Jednatel firmy Jiří Skriba se nemá za co stydět.               

více »
 

Bubeník prodávající piana

Výsledky finále soutěže Živnostník roku byly velmi překvapivé. Titul Živnostníka roku Ústeckého kraje 2010 získal prodejce pianin Vlastislav Stárek. Dříve soustružník, kterého přestalo bavit vstávat v pět ráno do továrny, se pustil do hudebnin. Dnes má 14 letou tradici, která mu dovoluje být svým pánem.

více »
 

Ajťáci nemusí být podivíni

Ondřej Suchý pracuje v IT. Není to ale žádný plachý tvor schovávající se za obrazovku počítače a žijící ve virtuální realitě. Je to úspěšný podnikatel, který nabízí na českém trhu ne vždy obvyklé open-source řešení. Na komunikativnosti a otevřenosti svých zaměstnanců přitom klade velký důraz. Letos získala jeho firma Enlogit ocenění Vodafone Odpovědná firma roku Ústeckého kraje 2010. Mimo jiné také za podporu neziskovek.

více »
 

Firmou roku Libereckého kraje je Zemědělské obchodní družstvo a Živnostníkem roku pekař a cukrář Jiří Bláha

Tisková zpráva
Liberec, 15. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala v Liberci Firmou roku Zemědělské obchodní družstvo a Živnostníkem roku pekař a cukrář Jiří Bláha. U Zemědělského obchodního družstva porota ocenila jasnou koncepci zefektivňování zemědělské výroby, u Jiřího Bláhy schopnost prosadit se proti obchodním řetězcům. Zemědělské obchodní družstvo, které dokonce získalo titul Odpovědná firma roku, i Jiří Bláha postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Liberecký kraj.

více »
 

Krocani a rakvičky teď jedou!

Českolipský deník str. 02 Z regionu,
MATYÁŠ TALLER
Nejlepším živnostníkem je pekař a nejlepší firmou krůtí farma, rozhodla krajská soutěž

více »
 

Komu předat rodinnou firmu

16.9.2010 Ekonom str. 12 Téma ekonomu
Zuzana Panczaková, Lukáš Vojáček

Jen třetina majitelů českých podniků má plán nástupnictví. Kdy je nejlepší doba předat společnost potomkovi a kdy najmout manažera?

více »
 

Vyhráli zemědělci a pekař

16.9.2010 Právo str. 10 Severní Čechy
Liberecký kraj zná vítěze krajského kola soutěže Firma roku a Živnostník roku. Mezi 270 firmami a 90 živnostníky zvítězilo Zemědělské obchodní družstvo z Brniště na Českolipsku v kategorii firma, mezi živnostníky uspěl liberecký výrobce pekařských a cukrářských výrobků Jiří Bláha.

více »
 

Z přivýdělku hlavní obživa

Jiří Bláha je hudebník. Tedy byl hudebník. Dnes je pekařem, jehož chleba jí celý Liberecký kraj. Když se na něj ptáte lidí, slyšíte jen pochvalná slova. Stala se z něj zkrátka ikona regionu.

více »
 

Rebel opravil Sv. Víta

Jaroslav Skuhravý je restauratér s obdivuhodnou pracovní zkušeností. Již pátým rokem pracuje na restaurování vitráží kutnohorské sv. Barbory, ale za sebou má restaurování například liberecké radnice nebo vitráží Katedrály sv. Víta.

více »
 

Na zemědělství se dá slušně vydělat

Zemědělské obchodní družstvo Brniště je nejen Firmou roku Libereckého kraje, ale také Odpovědnou firmou roku Libereckého kraje. Předseda družstva Petr Kubíček si nestěžuje, podle něj je zemědělství dobrý byznys.

více »
 

Firmou roku Ústeckého kraje je výrobce plastových výlisků LakoPlast z Trmic a Živnostníkem roku prodejce a ladič pianin Vlastislav Stárek z Litvínova

Tisková zpráva
Ústí nad Labem, 16. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala v Ústí nad Labem Firmou roku LakoPlast a Živnostníkem roku Vlastislav Stárek. U LakoPlastu porota ocenila velmi dobré finanční zdraví a dobrý vliv na podnikatelské prostředí v Ústeckém kraji, u Vlastislava Stárka porota ocenila silnou orientaci na zákazníka a sedmnácti letou tradici podnikání. Firma LakoPlast z Trmic i živnostník Vlastislav Stárek z Litvínova postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Ústecký kraj.

více »
 

Šéf Tygrů: Příští sezonu bereme jako vítěznou

15.9.2010 Mladá fronta DNES str. 05 Regionální sport
Michael Havlen

Atmosféra v kabině či zkušený kapitán Petr Nedvěd. To jsou podle šéfa Bílých Tygrů Petra Syrovátka některé výhody klubu. Podnikatel doufá, že se liberečtí hokejisté budou na konci sezony radovat z titulu.

více »
 

Žádný projev, jen pralinky a malá procházka

14.9.2010 Mladá fronta DNES str. 03 Vysočina
(mkk)

JIHLAVA Dnešek by měl pro Václava Klause začít návštěvou Krajského policejního ředitelství v Jihlavě. Až promluví s policisty, prezidentská kolona vyrazí za brány krajského města. Třeba do Ratibořic, Jemnice či Nové říše, aby se o půl osmé večer Klaus objevil opět v Jihlavě na vzpomínkové akci Bitva o Británii a večeři s radními kraje a také řediteli složek Integrovaného záchranného systému.

více »
 

Ocenění podnikatelů

13.9.2010 Jičínský deník str. 08 Jičínsko / u nás doma
(tz)

Východní Ćechy – V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala Firmou roku Královéhradeckého kraje 2010 společnost Promo Reha z České Skalice a Živnostníkem roku Miroslav Jarkovský z Třebechovic pod Orebem.

více »
 

Královéhradecký kraj ocenil podnikatele

13.9.2010 Právo str. 11 VÝCHODNÍ ČECHY
Ludmila Žlábková

V pátém ročníku podnikatelských soutěží byla minulý týden vyhlášena Firmou roku Královéhradeckého kraje společnost Promo Reha z České Skalice. Živnostníkem roku se stal Miroslav Jarkovský z Třebechovic pod Orebem.

více »
 

Kraj už zná Firmu i Živnostníka roku

11.9.2010 Hradecký deník str. 02 Královéhradecký kraj
(čer)

Hradec Králové - Firmou roku 2010 v Královéhradeckém kraji se stal výrobce zdravotnických pomůcek a nábytku, společnost Proma Reha z České Skalice.

více »
 

Klání o firmách už zná vítěze

11.9.2010 Krkonošský deník str. 03 Krkonoše a Český ráj
ZPRAVODAJOVÉ KD

Zástupci Trutnovska mají dva úspěchy. Ve firmě roku třetí a v živnostnících druhé místo

více »
 

Proma Reha získala titul Firma roku 2010

11.9.2010    Náchodský deník    str. 01    Titulní strana

    (čtk)       
Česká Skalice - Ocenění Firma roku 2010 v Královéhradeckém kraji získal ve čtvrtek výrobce zdravotnického materiálu Promo Reha z České Skalice. Promo Reha zaujala porotu podnikatelským úspěchem, když se jí během 15 let podařilo vyrůst z malé firmy sídlící v garáži ve významného regionálního zaměstnavatele.


více »
 

Služební kolo, hromadné dobročinné akce, podpora sportu – tak funguje „Odpovědná firma roku Hl. města Prahy“. Ocenění získala Et netera a.s.

10.9.2010     eprofil.cz

Praha, 9. září 2010 – V rámci prestižní soutěže Firma roku získala společnost ET NETERA a.s., přední český dodavatel e-business řešení, dvě ocenění: „Odpovědná firma roku Hl. města Prahy“ a již podruhé i cenu v hlavní kategorii Firma roku Hl. města Prahy, kde letos skončila druhá. Za dva roky soutěže tak dokázala Et netera nasbírat už dvě první a jedno druhé místo.

více »
 

Hradec Králové volil péči o zdraví

10.9.2010 Hospodářské noviny str. 20 Česko

Soutěž Firma roku a Živnostník roku 2010

Mezi živnostníky bodovalo ošacení pro nemocné a masáže Vítězná firma vyrábí pro nemocnice zase nábytek, třeba postel s motorem

více »
 

Kraj vyhlásil nejlepší firmu a živnostníka

10.9.2010 Mladá fronta DNES str. 03 Kraj Hradecký
(pv)

HRADEC KRÁLOVÉ Firmou roku v Královéhradeckém kraji včera vyhlásili českoskalickou společnost Promo Reha zabývající se výrobou zdravotnických pomůcek a nábytku. Živnostníkem roku odborná porota zvolila výrobce ošacení pro pacienty a zdravotníky Miroslava Jarkovského z Třebechovic pod Orebem.

více »
 

Proma Reha prorazila v Saudské Arábii

Ředitel firmy Proma Reha, která zvítězila v souboji o titul Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje 2010, je ekonomickým optimistou. Aby ne, když se mu podařilo prorazit s českými polohovacími lůžky i v Saudké Arábii.

více »
 

Personál musí být oblečen

Miroslav Jarkovský podniká od roku 1993 v oboru výroby a prodeje textilního zdravotnického ošacení a obuvi. Krizí se nebojí, protože jak sám říká: personál musí být vždy nějak oblečen. Obzvláště ten nemocniční.

více »
 

Jídlo vyžaduje lásku

Kamil Möller je majitel restaurace Mö – Lidová jídelna. S podnikáním začal před 4 lety, když chtěl být svým vlastním pánem. Jeho restaurace je specifická tím, že menu není definitivní, ale zákazník si sám určí, co vlastně chce.

více »
 

Krize nám pomohla v růstu

V době krize se trh rozpohyboval. Firmy se více zajímají o náklady za telekomunikační služby a začaly se zajímat o konkurenční nabídky. To je pro Vodafone příležitost ukázat novým zákazníkům, že je možné využívat kompletní telekomunikační služby a přitom udržet náklady pod kontrolou, říká David Duroň, ředitel marketingu pro firemní zákazníky Vodafonu.

více »
 

Královéhradecký kraj vsadil na dodavatele do zdravotnických zařízení

Výrobce zdravotnické techniky a jeho konkurent výrobce zdravotnického ošacení a materiálu jsou v celostátním kole podnikatelských soutěží. Mezi živnostníky zvítězil Miroslav Jarkovský, který pro nemocnice šije v Třebechovicích pod Orebem. Firmy převálcovala společnost Proma Reha z České Skalice, která pro nemocnice vyrábí polohovací postele.

více »
 

V Královéhradeckém kraji usedli na podnikatelský trůn výrobci zdravotnického materiálu Promo Reha z České Skalice a živnostník Miroslav Jarkovský z Třebechovic pod Orebem

Tisková zpráva
Hradec Králové 9. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala Firmou roku Královéhradeckého kraje 2010 společnost Promo Reha z České Skalice a Živnostníkem roku Miroslav Jarkovský z Třebechovic pod Orebem. Promo Reha zaujala porotu podnikatelským úspěchem - firmě se totiž podařilo během 15 let vyrůst z garáže ve významného regionálního zaměstnavatele. V případě Miroslava Jarkovského porota ocenila zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Firma Promo Reha i Miroslav Jarkovský budou reprezentovat Královéhradecký kraj v celorepublikovém finále.

více »
 

Úspěch v soutěžích? přinese uspokojení!

9.9.2010 Benešovský deník str. 12 Region
MILAN HOLAKOVSKÝ

Praha - Co mohou mít společného jednatel stavařské společnosti z Neratovic a provozovatel pekárny u Sedlčan? Třeba to, že o své práci přemýšlejí a snaží se ji dělat jak nejlépe umějí. Výsledkem se stala ocenění v tradičních podnikatelských soutěžích, která si přijeli převzít na slavnostní vyhlašování ve Slovanském domě v Praze.

více »
 

Nejlepší firma Pardubicka začínala v garáži

9.9.2010 Hospodářské noviny str. 20 Česko

Soutěž Firma roku a Živnostník roku 2010

Vítězný živnostník ani v krizi nepropouštěl své zaměstnance Firmu roku odstartovali dva kamarádi před čtyřmi roky

více »
 

Služební kolo, hromadné dobročinné akce, podpora sportu – tak funguje Odpovědná firma roku

9.9.2010 personalista.com  pracovní prostědí
redakce

V rámci prestižní soutěže Firma roku získala společnost ET NETERA a.s., přední český dodavatel e-business řešení, dvě ocenění: „Odpovědná firma roku Hl. města Prahy“ a již podruhé i cenu v hlavní kategorii Firma roku Hl. města Prahy, kde letos skončila druhá. Za dva roky soutěže tak dokázala Et netera nasbírat už dvě první a jedno druhé místo.

více »
 

Původně jen chtěli rozšířit portfolio německé firmy

Josef Bárta se snažil rozšířit portfolio aktivit svého někdejšího zaměstnavatele. Když mu nedopřál sluchu, rozhodl se se svým kolegou založit vlastní firmu. Dnes je jejich společnost Tvarmetal předním dodavatelem ohýbaných trubek v České republice. Na krizi si příliš nestěžují.

více »
 

Těstovinový král Milan Horský

Milan Horský uspěl s výrobou netradičních těstovin a kaší SVITAVY. Na začátku cesty k titulu Živnostník roku 2010 Pardubického kraje sehrála roli náhoda. Zpočátku měli těstárenskou výrobu v suterénu rodinného domku, který kvůli hygienickým požadavkům na potravinářskou výrobu upravili. Dnes mají tři zaměstnance a o velkém rozšiřování výroby neuvažují.

více »
 

Z Isolit-Bravo by si leckdo mohl vzít vzor

Společnost Isolit-Bravo je zdánlivě jednou z mnoha firem dodávající své produkty automobilovému průmyslu. Ale faktem je, že tato firma s velkým regionálním významem patří mezi největší krajské filantropy, podporuje nejen charitu, ale i své zaměstnance a navíc je držitelem bronzové medaile ze soutěže Vodafone Firma roku Pardubického kraje 2010 a ocenění Vodafone Odpovědná firma roku Pardubického kraje 2010. Hovořili jsme s panem Petrem Bodlákem.

více »
 

Rebelství je dodat zboží expres

Společnost Papera patří mezi přední české společnosti působící v oboru prodeje kancelářských potřeb a zařízení. Za těmito slovy se skrývá přes 6.000 položek od tonerů, pásek, počítačového příslušenství až po hygienické prostředky, balící papíry, jednorázové nádobí či občerstvení.

více »
 

Firmou roku Pardubického kraje jsou TVARMETAL z Vysokého Mýta a Živnostníkem roku 2010 Milan Horský ze Svitav

Tisková zpráva
Pardubice 8. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se Firmou roku 2010 v Pardubickém kraji stala společnost TVARMETAL z Vysokého Mýta a Živnostníkem roku 2010 Milan Horský, výrobce biotěstovin ze Svitav. U společnosti TVARMETAL porota ocenila inovativnost výroby, snahu o expanzi na zahraniční trhy a důraz na trvalý rozvoj. Rovněž u Milana Horského porota kladně hodnotila dlouhodobost podnikání, ve kterém klade důraz na kvalitu a inovace v oblasti bio potravin.

více »
 

Balila jsem dárky Gorbačovovi, Bushovi i českým prezidentům

Podnikatelka Radka Křivánková se  věnuje balení dárků. Začátek podnikání pro ni nebyl procházka růžovou zahradou a proto jsme se jí zeptali na její podnikatelský příběh, který ocenila odborná porota a udělila ji titul Živnostník roku Hlavního města Prahy 2010.

více »
 

Máme velký zájem o absolventy technických škol

Ředitelka komunikace Skupiny ČEZ Bohdana Horáčková má na starosti PR, média i marketing. ČEZ je jedním z partnerů soutěží Vodafone Firma roku a Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 o Ceny Hospodářských novin, proto nás zajímalo jaký vztah má energetický gigant k malým a středním podnikatelům. Dobrá zpráva: váží si jich. A nejen to.

více »
 

Praha zvolila zdravý životní styl

8.9.2010 Hospodářské noviny str. 20 Česko
Vladimír Kaláb
Soutěž Firma roku a Živnostník roku 2010

Nejvíce sympatií poroty vzbudily příběhy o dárkově zabaleném kamionu a čerstvém džusu z česneku.

více »
 

Živnostníkem roku je muž, který vsadil na biopekárnu

8.9.2010 Mladá fronta DNES str. 03 Střední Čechy

Letos poprvé se v soutěži uděloval i titul Odpovědná firma roku. Kromě výrobce trvanlivého pečiva ze Sedlčan ocenila porota i stavební firmu z Neratovic či papírnu z Poděbrad, která zaměstnává tělesně postižené

více »
 

Živnostnice roku balila dárky prezidentům

8.9.2010 Pražský deník str. 01 Titulní strana
JAN HORÁK

Nové Město – Příběh Radky Křivánkové zní tak trochu jako z pohádky. A něco pravdy na tom je, protože letošní držitelka ocenění pražský Živnostník roku má malinko pohádkovou profesi – zabývá se ozdobným balením dárků.

více »
 

Trpělivost růže přináší

Aleš Kocourek, ředitel firmy Kasten, která získala titul Firma roku Středočeského kraje 2010, na zázraky nevěří. Jediná hodnota, kterou ve svém byznysu uznává, je usilovná práce. Odf svého vítězství proto nečeká divy, ale vnímá ho střízlivýma očima.

více »
 

Firmou roku Středočeského kraje jsou stavaři z Neratovic Kasten a Živnostníkem roku sedlčanský pekař Jan Zeman

Tisková zpráva
Praha 7. září 2010

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se stala ve Středočeském kraji Firmou roku 2010 stavařská společnost Kasten z Neratovic a Živnostníkem roku 2010 majitel ekopekárny Jan Zeman ze Sedlčan. Jan Zeman získal zároveň i titul Byznys rebel Středočeského kraje 2010. U společnosti Kasten porota ocenila skvělé hospodářské výsledky a u Jana Zemana schopnost dodávat své výrobky velkým řetězcům a péči o zaměstnance. Společnost Kasten i Jan Zeman postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Středočeský kraj.

více »
 

Firmou roku Hl. města Prahy je výrobce šťáv Mangaloo a Živnostníkem roku expertka na balení dárků Radka Křivánková

Tisková zpráva
Praha 7. září 2010

V pátém ročníku podnikatelské soutěže se v Praze stal Firmou roku výrobce šťáv a koktejlů Mangaloo a Živnostníkem roku se stala balička ozdobných dárků Radka Křivánková. O vítězství firmy rozhodly skvělé hospodářské výsledky, u živnostnice to byl především skvělý příběh původně nezaměstnané ženy s malými dětmi, která musela začít podnikat a dosáhla neuvěřitelných výsledků. Firma Mangaloo i živnostnice Radka Křivánková postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Hl. město Prahu.

více »
 

Středočeský kraj podpořil stavařskou firmu a pekaře, v Praze zvolili freshbar a designérku dárků

Dva ekonomicky nejsilnější kraje - Středočeský kraj a Praha - zahájily krajská kola prestižních podnikatelských soutěží. Ze živnostníků postoupila za Prahu designérka dárků Radka Křivánková a mezi firmami bodovala firma Mangaloo, která v Praze provozuje síť freshbarů. Ve Středočeském kraji mezi živnostníky uspěl se svou biopekárnou Jan Zeman. Mezi firmami to byla stavební firma Kasten, kdo si odnášel zlato prvního krajského kola.
 

více »
 

V soutěži Firma roku uspěly společnosti Kasten a Mangaloo

7.9.2010 ct24.cz Ekonomika
ČT24

Praha - Soutěže Firma roku a Živnostník roku znají své vítěze v Praze a Středočeském kraji. Z firem uspěly společnosti Kasten a Mangaloo, mezi živnostníky bodovali Radka Křivánková a Jan Zeman. Před prosincovým finále ještě v říjnu porota vybere vítěze v Moravskoslezském kraji. Do soutěže se letos celkem přihlásily víc než čtyři tisícovky účastníků. Porota rozdělila i ceny pro Rebela a Odpovědnou firmu roku. Celostátní finále čeká vítěze krajských kol 2. prosince v Praze.

více »
 

Očekávané událostí na středu 8. září - EKONOMIKA

7.9.2010 kurzy.cz str. 00 Ekonomika

PRAHA (MEDIAFAX) - Přehled očekávaných událostí08:00 - Zahraniční obchod za červenec. (NĚMECKO)
09:00 - Schůze vlády ČR. Na programu bude mimo jiné: návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2011 včetně rozpočtové dokumentace; rozpočet Státního...

více »
 

Krajská kola budou znát své vítěze

V průběhu od 7. září do 14. října vyhlásí poroty vítěze krajských kol pátého ročníku podnikatelských soutěží o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2010 a Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010. Vyhlášení krajských kol největší podnikatelské soutěže v České republice zahájí Praha a Středočeský kraj a zakončí je Moravskoslezský kraj.

více »
 

Biopekárna Jana a Hany Zemanových

6.9.2010 Benešovský deník str. 52 Můj podnik
KAREL SEDLÁČEK

Na začátku bylo rozhodnutí odejít z Prahy za zdravým prostředím někam na venkov. Ataké nápad – založit biopekárnu. Ke splnění snu je ovšem zapotřebí také odvaha, nadšení a vytrvalost. Jan Zeman, původně daňový poradce, měl toho všeho dostatek.

více »
 

CO SI O TOMTO NÁPADU MYSLÍ ODBORNÍCI

6.9.2010 Benešovský deník str. 52 Můj podnik

Zdá se, že biopotraviny nebudou jen módní vlnou, jak to vypadalo ještě před nedávnem – specializovaných prodejen se zdravou výživou nebo i drogerií s bioprodukty totiž stále přibývá.

více »
 

Anketa Jaký byl můj první školní den? Čím mě škola štvala?

1.9.2010 Mladá fronta DNES str. 02 Kraj Liberecký

»Do školy jsem se těšil Matně si vzpomínám, že do první třídy jsem se těšil. Líbilo se mi, jak jsme nakupovali penál, tašku a věci do školy. Později už to bylo horší, museli mě přemlouvat. Nechápal jsem, proč musím dělat věci podle učitelky a ne podle svého.

Lukáš Pytloun, vítěz soutěže Živnostník roku, Liberec

více »
 

Absurdita roku odstranila již čtyři byrokratická nařízení

27.8.2010 Hodonínský deník str. 14 U nás doma
(vk)

Česko - Ještě do poloviny září můžou podnikatelé zasílat své tipy do ankety Absurdita roku. Ze zaslaných podnětů bude do užšího výběru nominováno 7 byrokratických nařízení a veřejnost svými hlasy vybere jednu nesmyslnou povinnost, která získá anticenu Absurdita roku. Jak se ukázalo, anketa je nejúčinnější nástroj v boji proti byrokracii a efektivně odstraňuje zbytečné a nákladné překážky v podnikání. Anketa Absurdita roku je již počtvrté vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku a nominace je možné uvádět na www.firmaroku.cz.

více »
 

Od motorů ke karuselům

23.8.2010 Podnikatel str. 15 Průmysl v ČR
(mm)

Stavba současného závodu TOSHULIN byla zahájena v říjnu 1949. Předtím působila v Hulíně od roku 1938 firma Elektromotor SKRAT, když přenesla část výroby elektromotorů ze Zábřehu na Moravě. V letech 1949-1950 byl závod v organizačním svazku s národním podnikem MEZ Frenštát a kryl zvýšené potřeby výrobků těžké elektrotechniky se zaměřením na výrobu trakčních motorů a dynam pro dieselelektrické vozy a lokomotivy. Ale hned koncem roku 1950 byl začleněn do tehdejšího národního podniku ZPS Gottwaldov a novým výrobním programem se postupně stala výroba třískových obráběcích strojů.

více »
 

Et netera představila novou verzi systému pro správu digitálního obsahu CMS jNetPublish

18.8.2010 lupa.cz str. 00

Součástí CMS jNetPublish ve verzi ERIS je i tzv. Insite Editace, která umožňuje upravovat obsah webu přímo na příslušných stránkách (viz. screenshot a video). „ERIS obsahuje dále řadu inovací a zlepšení. Mezi nejzásadnější patří nová generace uživatelského rozhraní, které je optimalizováno pro rychlost a přehlednost. Nové rozhraní zohledňuje několik let diskusí s našimi uživateli a věříme, že většině editorů skutečně zjednoduší práci se systémem,“ dodává k nové verzi Jiří Štěpán, ředitel pro výzkum a technologie společnosti Et netera a.s.

více »
 

Absurdita roku odstranila již čtyři byrokratická nařízení

Ještě do poloviny září můžou podnikatelé zasílat své tipy ankety Absurdita roku. Ze zaslaných podnětů bude do užšího výběru nominováno 7 byrokratických nařízení a veřejnost svými hlasy vybere jednu nesmyslnou povinnost, která získá anticenu Absurdita roku. Jak se ukázalo, anketa je nejúčinnější nástroj v boji proti byrokracii a efektivně odstraňuje zbytečné a nákladné překážky v podnikání. Anketa Absurdita roku je již počtvrté vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku a nominace je možné uvádět na www.firmaroku.cz.

více »
 

Absurdita roku začíná příslibem snížení administrativní zátěže o sedm procent do konce roku

V Praze, 21. dubna 2010

Anketa Absurdita roku, která má za cíl upozornit na nejnesmyslnější administrativní povinnosti a pomoci ulevit od byrokratické zátěže pro podnikatele, startuje letos svůj čtvrtý ročník. Ten slibuje snížení administrativní zátěže o sedm procent do konce roku 2010. Během následujících dvou let se pak dá očekávat další snížení o desetinu v důsledku redukce evropské legislativy. Anketa Absurdita roku je vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku.

více »
 

Živnostníci, těšte se. Tohle všechno chystá nová vláda

aktualne.cz     str. 00    Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Jednodušší daně, volnější zákoník práce, méně korupce, ale i přísnější kontroly

Praha - Méně byrokracie, pružnější pracovní trh, zjednodušení daní, efektivnější úřady či boj s korupcí. Programové prohlášení nové vlády slibuje podnikatelům mnoho příjemných změn.

více »
 

Adrenalin na vlastní kůži

Esprit     str. 18     Téma

Zážitkové agentury nabízejí nespočet adrenalinových dobrodružství. Nejde ale jen o bungee jumping nebo tandemový seskok padákem. Vybrali jsme pro vás ty nejoriginálnější.

více »
 

Chtěli uspět, tak přišli s neotřelými nápady

Mladá fronta DNES     str. 01     Brno        Autor: Helena Vaculová

I na jižní Moravě se najdou podnikatelé, kteří mají originální nápady. A co více, nebojí se je uskutečnit. Málo se však o nich někdy ví. Tak trochu to chce napravit a upozornit na ně soutěž Byznys rebel.

více »
 

V kraji se hledá rebel roku v podnikání

Plzeňský deník     str. 03     Plzeňsko        Autor: LADISLAV VAINDL

Plzeň – Myslíte si, že podnikáte originálním způsobem? Máte výjimečný přístup k zákazníkům nebo jinak vybočujete ze zajetých podnikatelských kolejí? Tak právě vám je určena soutěž Vodafone Byznys rebel.

více »
 

Hledá se originální podnikatel

Berounský deník     str. 07     Ekonomika        (am)

Praha - Podnikatelé, kteří se mohou pochlubit originální aktivitou, výjimečným přístupem k zákazníkům nebo vybočením ze zajetých kolejí, mají nyní šanci.

více »
 

Soutěž čeká na podnikavé rebely

Hranický deník     str. 06     Ekonomika/Olomoucký kraj        (par)

Olomoucký kraj - Do konce června se podnikatelé s originálním nebo výjimečným přístupem k zákazníkům nebo ti, kteří vybočují ze zajetých kolejí, mohou přihlásit do soutěží Firma roku a Živnostník roku ve zvláštní kategorii Vodafone Byznys Rebel. Tu organizátoři vyhlásili potřetí.

více »
 

Hledá se rebel roku

Žďárský deník     str. 02     Zpravodajství        (sr)

Jihlava - Bylo vyhlášeno pátrání po co nejoriginálnějším a nejnetradičnějším přístupu k podnikání. Vynalézaví podnikatelé tak mají opět šanci se předvést.

více »
 

Usedlost Medník - díl I.

dama.cz     str. 00     Bydlení        Autor: Šárka Schmidtová (My life)

Toužíte po čerstvém, nepasterizovaném mléku? Po vajíčkách z farmy, tvarohu, který byl připraven jen pro vás? Po zelenině, která je stoprocentně bio? Pak si NAJDĚTE SVÉHO FARMÁŘE !

více »
 

Tomáš Sladký: malá akce za den, velká do dvou týdnů

Benešovský deník     str. 52     Moje peníze - můj podnik        Autor: MARTINA ŠRÁMKOVÁ

Podnikatelská činnost v oblasti organizování společenských akcí lidem a firmám „na klíč“ nevyžaduje velký kapitál. Nutná je však velkorysost, originalita a důslednost.

Tomáši Sladkému z toho nic nechybí.

více »
 

Živnostníci, vzhůru na podnikatelský Olymp

Českolipský deník     str. 57     Osobní finance

Severní Čechy/ Největší podnikatelská soutěž v Česku - Firma roku a Živnostník roku - vstupuje do nového, v pořadí pátého ročníku.

více »
 

Vodafone udělí v každém kraji ocenění Odpovědná firma roku

Pátý ročník podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2010 a Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 bude v letošním roce obohacen o další speciální kategorii. Soutěžící v kategorii Firma roku budou mít možnost získat titul od titulárního partnera soutěží společnosti Vodafone Odpovědná firma roku. Účastníci obou soutěží se navíc mohou těšit na již třetí udílení ceny Vodafone Byznys rebel. Síť samoobslužných pivních barů The Pub Franchising a provozovatel portálu pro studenty Jiří Kadlec bodovali v minulých letech. Kdo je letos na řadě?

více »
 

Jsou nejlepšími podnikateli, proto dosud nevědí, co je krize

Mladá fronta DNES     str. 02     Praha        Autor: Alena Zvěřinová

Živnostník roku 2009 a Nejlepší firma v Praze. První zaujal porotce originálním nápadem vyrábět geo-obrazy, druzí tím, že se neženou pouze za ziskem.

Oběma se daří výborně.

více »
 

SABRE bez úspěchu

Strategie     str. 06     News - domácí         Autor: (jod)
České PR agentury se neprosadily v mezinárodní konkurenci.

více »
 

Podnikatelé a firmy bojují o titul

Děčínský deník     str. 06     Ekonomika        Autor: (klm)
Ústecký kraj – Začíná pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku, které slibují líté boje o prestižní titul. Regionální i celorepublikový.

více »
 

Kdo najde cestu na podnikatelský Olymp?

Hradecký deník     str. 07     Ekonomika         Autor: (r)
Východní Čechy – Královéhradecký a Pardubický kraj se opět chystají na největší podnikatelskou událost v regionu. Již pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku slibují znovu přehlídku zajímavých podnikatelských příběhů a napínavé boje o prestižní regionální i celorepublikový titul.

více »
 

Podnikatelé mají šanci na zviditelnění

Kroměřížský deník     str. 06     Ekonomika - zlínský kraj         Autor: HANA MINAŘÍKOVÁ
Firmy mají možnost se zúčastnit prestižní soutěže. Loňští vítězové tvrdí, že jim titul v práci pomohl

více »
 

Podnikatelé se mohou hlásit do 30. června

Mladá fronta DNES     str. 04     Kraj Pardubický         Autor: (jah)
PARDUBICE

Letošní pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku slibuje znovu přehlídku zajímavých podnikatelských příběhů.

více »
 

Podnikatelé mají šanci dát o sobě vědět

Týdeník Opavský a Hlučínský Region     str. 10     Moje práce         Autor: JITKA HRUŠKOVÁ
OPAVSKO – Místí podnikatelé už dříve dokázali otevřít dveře vedoucí k prestižním titulům. Šance mohou využít i letos při vyhlášení pátého ročníku podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. 

více »
 

Fórum čtenářů

Mladá fronta DNES     str. 04     Kraj Karlovarský

výběr z dopisů, redakčně kráceno

Táta v centru, workshop určený pro muže

více »
 

Ambasadorka malých podniků

Profit     str. 10     Story         Autor: PETR KORBEL
Linda Vavříková měla pár krásných zážitků z dětství, hrála počítačové hry a studovala žurnalistiku. Uvědomila si, že chce podnikat, a založila firmu Allegria. Lidem nabízí třeba středověkou žranici či jízdu bojovým vozidlem pěchoty. Teď bude jednou z tváří evropské kampaně na podporu malého podnikání.

více »
 

Dobrá zpráva

Sokolovský deník     str. 01     Titulní strana         Autor: (red)

více »
 

Soutěž Firma roku a Živnostník roku startuje

Bruntálský a krnovský deník     str. 06     Ekonomika regionu         Autor: (ha)
Ostrava - Loňští krajští vítězové soutěží Živnostník roku a Firma roku, tesař a pokrývač Adam Haitl a firma Gamin, zabývající se prodejem testovacích technologií, uvolnili podnikatelský trůn. Teď se hledají jejich zástupci. Firmy a živnostníci, kteří se chtějí o titul utkat, se mohou hlásit až do 30. června. Pro moravskoslezské podnikatele jsou soutěže zároveň výzvou -v roce 2007 i 2008 si celorepublikový titul Živnostník roku odnesli právě podnikatelé ze severní Moravy a Slezska.

více »
 

Hra o firmu a živnostníka roku

Benešovský deník     str. 05     Ekonomika         Autor: (am)
Praha - Ve Středočeském kraji se opět chystá největší podnikatelská událost v regionu. Letošní pátý ročník soutěže Firma roku a Živnostník roku slibuje přehlídku zajímavých podnikatelských příběhů a boje o prestižní regionální i celorepublikový titul pro nejúspěšnější.

více »
 

Kdo bude letos na špici?

Teplický deník     str. 01     Titulní strana         Autor: (re)
Hledá se firma roku a nejlepší živnostník v okrese

více »
 

Ekonomika sílí, lidí bez práce začalo ubývat

Benešovský deník     str. 13     Události         Autor: JAN KLIČKA
Téma Deníku
Některé firmy již dorovnaly stavy na dobu před krizí. Ekonomové tvrdí, že naplno se hospodářství nadechne až za dvanáct měsíců

více »
 

Účastníci soutěží získají zdarma analýzu, která jim pomůže přivést na internetové stránky více zákazníků

Partner soutěží Zlaté stránky.cz všem účastníkům soutěží nabízí jako benefit za registraci SEO audit. Tato metodika pomůže firmám upravit webové stránky tak, aby obsah i forma stránek byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem SEO je získat ve výsledku přirozeného hledání ve vyhledávačích vyšší pozici a tím i četnější návštěvnost stránek.

více »
 

Usedlost MEDNÍK

My life     str. 32     Zelené stránky        Autor: Šárka Schmidtová

Toužíte po čerstvém, nepasterizovaném mléku? Po vajíčkách z farmy, tvarohu, který byl připraven jen pro vás? Po zelenině, která je stoprocentně bio? Pak si NAJDĚTE SVÉHO FARMÁŘE !

více »
 

Cigarety vítězí. Kouřit se bude i na zastávkách

Benešovský deník     str. 15     Události         Autor: JAN KLIČKA

Téma Deníku
Začíná platit nový protikuřácký zákon, který je paradoxně mírnější než ten předchozí. Majitelé restaurací se do zákazu příliš nehrnou

více »
 

Byrokracie na soudech: Dokaž, že ses právě podepsal

aktualne.cz     Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Podpis na formulář k zápisu do obchodního rejstříku nelze ověřit před soudním úředníkem

Praha - Zjednodušení podmínek pro malé podnikatele a rychlejší založení firmy patří už od devadesátých let ke stálicím volebních programů snad všech politických stran. Přesto na firmy hned při zápisu společnosti do obchodního rejstříku čeká vzorová ukázka zbytečné byrokracie. Další kandidát online deníku Aktuálně.cz na cenu Absurdita roku.

více »
 

Na roční přehled pro sociální správu zbývá poslední den

aktualne.cz     Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Pozor na změnu: Doplatek musí přijít na účet do osmi dnů

Praha - Nejpozději v pátek 30. dubna musí osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které alespoň část roku 2009 vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost, podat správě sociálního zabezpečení Přehled o příjmech a výdajích za loňský rok.

více »
 

Na podání přehledu pro sociální správu zbývají dva dny

aktualne.cz     Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Pozor na změnu: Doplatek musí přijít na účet do osmi dnů

Praha - Nejpozději v pátek 30. dubna musí osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které alespoň část roku 2009 vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost, podat správě sociálního zabezpečení Přehled o příjmech a výdajích za loňský rok.

více »
 

Engliš: Některé detaily lze doladit až ve výrobě

Havlíčkobrodský deník        str. 08     Ekonomika vysočina        Autor: LENKA MAŠOVÁ

Velké Tresné - Vaši práci umíme uchopit, zvednout, překlopit, otočit či přenést.

To je motto strojírenské firmy Uniman Engliš z Velkého Tresného. Ta loni získala ocenění Firma roku kraje Vysočina. Podle ředitele společnosti Karla Engliše jsou pro klienty zajímaví díky své schopnosti vyrobit zařízení od návrhu až po dodávku přesně podle požadavků.

více »
 

Cesta z krize? Alternativní úvazky

Sedmička     str. 14     Práce        Autor: Michaela Beldová

Zkrácená nebo pružná pracovní doba. Práce z domova. Alternativní úvazky využívají zaměstnavatelé stále častěji. Výhodné jsou totiž pro obě strany.

více »
 

Musíme šetřit. Janota navrhne další úsporný balíček

ČRo - izurnal.cz     str. 00 / domaciekonomika        Autor: Veronika Malá,Jan Cigánik

Ministr financí Eduard Janota navrhne v letošním státním rozpočtu další úsporná opatření. Dosavadní vývoj totiž podle něj ukazuje, že bez úspor by vláda letos nedodržela plánovaný deficit veřejných financí na 5,3 procenta hrubého domácího produktu.

více »
 

Jedním z kandidátů na vítěze ankety Absurdita roku je daňová legislativa

ČRo - izurnal.cz     str. 00 / domaciekonomika        Autor: Jitka Hanžlová,Katarína Brezovská

Tento týden odstartovaly nominace do ankety Absurdita roku, která je vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Firma a Živnostník roku. Cílem akce je upozornit na největší absurdnosti, které úřednický šiml klade do cesty podnikání. Zúčastnit se může každý.

více »
 

Organizátoři ankety Absurdita roku začali přijímat nominace

ČRo - izurnal.cz     str. 00 / domaciekonomika        Autor: Jitka Hanžlová,Katarína Brezovská

Až do září mohou lidé posílat své tipy na absurditu roku. Podnikatelé tak mohou znovu upozornit na různé překážky, které jim podle nich zbytečně komplikují činnost. V září vyberou organizátoři z nominací sedm největších absurdit a lidé o nich budou moci hlasovat.

více »
 

Absurdita roku mezi finalisty SABRE Awards

marketingovenoviny.cz     Média

Kampaň Absurdita roku agentury Bison & Rose se probojovala mezi finalisty kategorie Product of the Year prestižní světové soutěže public relations SABRE Awards 2009. Jde o úspěch ve zcela nové kategorii projektů, do které byly zařazeny aktivity samotných agentur. Umístění Absurdity roku v pětici nejlepších prací kategorie potvrzuje přínos kampaně v oblasti snižování administrativní zátěže pro české podnikatele.

více »
 

Podnikatelům ubude papírování

E15     str. 08     Byznys

Praha l Senát souhlasí s návrhem vlády, který má snížit administrativní zátěž podnikatelů. Novela by jim měla ročně ušetřit asi 1,3 miliardy korun. Návrh nyní dostane k podpisu prezident.

více »
 

Podniky trápí byrokracie, nikoliv daně

Haló noviny     str. 04     z domova

PRAHA - Zástupci podnikatelů i ministerstva průmyslu a obchodu se při příležitosti vyhlášení čtvrtého ročníku ankety Absurdita roku shodli, že podnikatelům vadí především složitost a byrokracie kolem daňových přiznání. Samotná výše daní přitom podle nich problémem není.

více »
 

Hledá se král českého byznysu

Hospodářské noviny     str. 18     Česko        Autor: Jan Záluský

Soutěž HN

Rozběhl se pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku.

Vybírá se i absurdita roku, která podnikatele nejvíce zatěžuje

více »
 

Absurditou roku je složitost daňového přiznání

Metro     str. 07     Finance        Autor: ČTK

Zástupci podnikatelů i ministerstva průmyslu a obchodu se dnes u příležitosti vyhlášení čtvrtého ročníku ankety Absurdita roku shodli, že podnikatelům vadí především složitost a byrokracie kolem daňových přiznání. Samotná výše daní přitom podle nich problémem není. Absurdita roku je vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Firma a Živnostník roku. Cílem je upozornit na nesmysly a dožadovat se jejich odstranění.

více »
 

Podnikatelům i MPO vadí složitá daňová přiznání

Právo     str. 16     Trhy & ekonomika

Zástupci podnikatelů i ministerstva průmyslu a obchodu se včera při příležitosti vyhlášení čtvrtého ročníku ankety Absurdita roku shodli, že podnikatelům vadí především složitost a byrokracie kolem daňových přiznání. Samotná výše daní podle nich problémem není.

více »
 

Pátý ročník podnikatelských soutěží zahájen 21.4.2010 na Václavském náměstí

21.04.2010

Pátý ročník podnikatelských soutěží o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2010 a Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 byl dnes vyhlášen na Václavském náměstí. Happening se uskutečnil za účasti partnerů souteží a médií.  Krom hlavních soutěží byla také vyhlášena doprovodná kategorie Vodafone Byznys rebel 2010 a setkání bylo navíc spojeno s vyhlášením ankety Absurdita roku.

více »
 

Podnikatelům ubude byrokracie, prý ušetří půl miliardy

aktualne.cz     Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Přerušení živnosti už nebude nutné hlásit úřadům

Praha - Balíček změn zákonů s cílem snížit administrativní zátěže podnikatelů dnes po poslancích schválili také senátoři. Oproti roku 2005 má zátěž klesnout o dalších osm procent, což podle propočtů ministerstva průmyslu a obchodu představuje roční úsporu přibližně 514 milionů korun ročně.

více »
 

Hledá se Absurdita roku. Pište, co vám komplikuje život

aktualne.cz     Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Některé kritizované překážky z předchozích let už zmizely, plno dalších zůstává

Praha - Čtvrtý ročník ankety Absurdita roku dnes slavnostně odstartoval náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa. Podnikatelé tak mohou znovu upozornit na překážky, které jim podle nich zbytečně komplikují byznys.

více »
 

Ode dneška soutěží podnikatelé o post firmy a živnostníka roku

ct24.cz     Ekonomika

Praha – Dnes ráno odstartoval už 5. ročník podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Cílem soutěží je podpora malého a středního podnikání v Česku. Loňským vítězem se stala společnost Farmet a hoteliér Lukáš Pytloun. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do konce června. Soutěžící však mohou přihlásit i jejich zákazníci. Nedílnou součástí soutěže je i anketa Absurdita roku, která má poukázat na nejnesmyslnější administrativní povinnosti, které ukládají podnikatelům české úřady.

více »
 

Začíná 4. ročník ankety Absurdita roku

ČRo - izurnal.cz     spolecnost        Autor: Jan Herget,Renata Mňuková

Snížit byrokratickou zátěž podnikatelů, to je hlavní cíl soutěže s názvem Absurdita roku. Dnes startuje její 4. ročník.

více »
 

Veřejnost bude hlasovat o Absurditě roku

ČRo - izurnal.cz      domaciekonomika        Autor: Ondřej Černý,Lukáš Vincourek

Češi letos mohou znovu vybírat nejnesmyslnější podnikatelskou povinnost. Společnost Bison & Rose už totiž počtvrté vyhlašuje soutěž Absurdita roku, českou anticenu, která je udílena institucím, které v Česku nejvíce komplikují podnikání.

více »
 

Třetina firem zvažuje odchod z Česka kvůli daním

Hospodářské noviny     str. 20     Česko        Autor: Roman Šitner

Oslovené firmy tvrdí, že za odváděné daně nedostávají od státu nic Polovina podnikatelů se bojí zvýšení daní po vítězství ČSSD ve volbách

více »
 

Úspěšně podnikat je možné i tam, kde lišky dávají dobrou noc

ČRo - izurnal.cz      volby        Autor: Ľubomír Smatana,Marika Táborská

Na Vsetínsku dávají lišky dobrou noc, to vám řekne každý, kdo bydlí blízko slovenské hranice. Už jenom cesta po okreskách je očistec, vždyť v celém Zlínském kraji nevede kilometr dálnice. To se projevuje i na nezaměstnanosti, která přesahuje 10 procent. Ovšem i tam žijí podnikatelé, kteří dokáží tento handicap překousnout, a to velmi úspěšně.

více »
 

Speciál OVM v Olomouci: Podpora podnikatelů i mravní krize v politice

ct24.cz     Parlamentní volby        Autor: Veronika Srnová

Olomouc – Především o podpoře podnikatelů a vytváření nových pracovních míst debatovali političtí lídři v dalším speciálu Otázek Václava Moravce, který se tentokrát podíval do Olomouckého kraje. V hotelu Sigma se představilo sedm lídrů politických stran, které by se podle dvou nezávislých předvolebních průzkumů voličských preferencí v kraji dostaly nad pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny - ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, KDU-ČSL, Věci veřejné a SPO - Zemanovci.

více »
 

Když virtuální obchod jen kvete

Benešovský deník     str. 36     Můj podnik - tipy pro podnikání        Autor: VERONIKA NOVÁČKOVÁ

Zvláštní cenu Byznys Rebel 2009 hlavního města Prahy předala společnost Vodafone květinářství Miloše Winklera. Ocenění získal za projekt internetového květinového obchodu, který se od konkurence liší kromě jiného provozem zelené linky.

více »
 

Jak vidí projekt Miloše Winklera odborníci

Benešovský deník     str. 36     Můj podnik - tipy pro podnikání

Květinářství Miloše Winklera je typickým příkladem dobře stanovené konkurenční strategie, spočívající v odlišení se od jiných subjektů v úzkém oblasti trhu. Jinými slovy, podnikatel objevil „výklenek“, který doposud není obsazen.

více »
 

Dopisy čtenářů

Profit     str. 62    Fórum

pište na redakce@profit.cz

Změna režimu DPH se stala předmětem předvolebního boje

více »
 

Místo do obchodu rovnou k farmáři

Profit     str. 38     Zemědělství        Autor: Petr Havel

Návrat k tradicím, jasný původ, jiná atmosféra, podpora odbytu regionálních potravin. to vše lze hledat za novým fenoménem na tuzemském trhu potravin. Nákup výrobků mimo zavedené maloobchodní sítě se u spotřebitelů těší stále větší oblibě.

více »
 

The PUB: pivnice počítačového věku

E15     str. 03     Speciál - malé a střední podnikání        Autor: Alena Adámková

Studenti Jan Stuna a Martin Šampalík si v roce 2005 otevřeli v Plzni pivní bar, v němž si zákazník čepuje pivo sám přímo u stolu. Obsluhu přivolává pomocí počítačového displeje a stejným způsobem si může objednat i jídlo.

více »
 

KRIZE? Ne v mé firmě

Žena a život     str. 76     Šikovné ženy        Autor: MARTINA COUFALOVÁ

Se stížnostmi a nářky, že něco nejde, protože doba je těžká, u nich nepochodíte. Ženy, které vám představujeme, jsou úspěšné i v čase finanční krize. Některé z nich dokonce v tomto období vlastní byznys teprve odstartovaly. A daří se jim.

více »
 

Výzva podnikatelů České republiky

Hospodářské noviny     str. 10     Názory

Komentáře

Podnikatelé České republiky vyzývají: Nenechme naši zemi zbankrotovat! Dluhy se týkají každého z nás! Před dvaceti lety po sametové revoluci jsme měli smělé plány předehnat Evropu a krásné sny o životě v blahobytu. Přežili jsme divokou privatizaci, úsporné Klausovy balíčky, různé vlády, i tu poslední úřednickou. Nastavené kormidlo, navíc zablokované hospodářskou krizí, nás však vede úplně jinam než k blahobytu.

více »
 

ThinkPad Edge – notebook, který má říz

novinky.cz     Komerční články

Lenovo Technology B.V.

Spolehlivost, dlouhá životnost, nejnovější technologie a především vynikající poměr ceny a výkonu. Všechny tyto vlastnosti splňuje novinka z portfolia společnosti Lenovo, která je určená pro podnikatele a malé firmy.

více »
 

Management střední firmy - příklady z praxe a doporučení pro podnikatele

businessinfo.cz     Management MSP

Dokument je součástí rubriky "Management MSP" na portálu BusinessInfo.cz. Stanovení mise, vize a strategie ve střední firmě je nezbytným předpokladem jejího úspěšného řízení. Článek se věnuje zejména otázkám spojeným s dalším růstem středně velké společnosti - vytváření funkcí a organizační struktury, podnikovým procesům i jejich případnému outsourcingu, vnitřní komunikaci, řízení kvality.

více »
 

Podnikatelům ubude byrokracie, prý ušetří půl miliardy

aktualne.cz     Podnikání - Finance        Autor: Petr Kučera

Přerušení živnosti už nebude nutné hlásit úřadům

Praha - Balíček změn zákonů s cílem snížit administrativní zátěže podnikatelů dnes schválili poslanci. Oproti roku 2005 má zátěž klesnout o dalších osm procent, což podle propočtů ministerstva průmyslu a obchodu představuje roční úsporu přibližně 514 milionů korun ročně.

více »
 

Proč má firma Luxury Bags úspěch?

Benešovský deník     str. 36     Můj podnik - nápady pro podnikání

Projekt Luxury Bags je velmi zajímavým zaplněním „bílého místa“ na trhu pro skupinu mladých žen a žen středního věku, které v souladu s trendem půjčování luxusního zboží budou tuto službu využívat jistě stále častěji.

více »
 

„Svého farmáře“ je možné najít na internetu

Moravské hospodářství     str. 03     Zemědělství         Autor: (haa)

Netín - Najdi si svého farmáře! Tak zní výzva Františka Němce z Netína, soukromého zemědělce a také Živnostníka roku 2008 kraje Vysočina.

více »
 

Kamnář s vysokou školou

Mladá fronta DNES     str. 04     Zaměstnání         Autor: Naďa Kverková

Před prací ekonoma dal Jan Temr přednost kamnářskému řemeslu. Zapojil se do RODINNÉ FIRMY založené jeho otcem a doufá, že v ní jednou bude pokračovat také jeho syn.

více »
 

Agentury míří na SABRE Awards

Strategie     str. 07     Top news         Autor: (jod)

Do soutěže se přihlásilo nejméně sedm agentur, uzávěrka je tento týden.

více »
 

Nová databáze farem prozradí, co jíte

Třebíčský deník     str. 02     Zpravodajství         Autor: LUCIE PÁTKOVÁ

Netínský zemědělec František Němec rozjel iniciativu s názvem Najdi si svého farmáře. Lidem má prozradit vše o potravinách, co si kupují

Netín – Najdi si svého farmáře. Takový název si pro svoji novou iniciativu zvolil majitel farmy v Netíně František Němec.

více »
 

Živnostník a holubář roku

Ekonom     str. 16     Lidé         Autor: Zuzana Panczaková

Osobnost týdne

Firma Karla Klemense bodovala v soutěži Živnostník roku. Nyní jeho holub vyhrál mistrovství světa.

více »
 

Přísně střežené prachy

Ekonom         str. 36 Analýzy & trendy         Autor: Marcela Alföldi Šperkerová, Hana Filipová

FINANCOVÁNÍ FIREM

Malé firmy a živnostníci se k úvěrům dostávají mnohem obtížněji. Naopak velké společnosti se bankéři bojí nechat padnout.

více »
 

Farmáři, spojme se na webu

Mladá fronta DNES     str. 03     Vysočina     Autor: MICHAL KOLAŘÍK

František Němec z Netína sestavuje databázi zemědělců, kteří nabízejí výrobky přímo zákazníkovi

více »
 

Zemědělec založil databázi farmářů

Právo     str. 10     Jižní Morava - Vysočina         Autor: Jaroslav Šnajdr

S nápadem, který zatím nemá v Česku obdoby, přišel soukromý zemědělec František Němec z Netína na Žďársku. Předloňský živnostník roku v kraji Vysočina vymyslel a uvedl do provozu databázi, ve které chce zviditelnit veřejnosti co nejvíc farmářů v Česku a jejich produkty a služby.

více »
 

Titul Nejlepší firma je téměř pro všechny. Za pár korun

4. 02. 2010 | aktualne.cz  

Nová soutěž už přišla o podporu ministra. Možná se jí účastníte i vy, ale nevíte o tom.

Praha - Jak získat prestižní titul Nejlepší podnikatel, Nejlepší firma nebo Nejlepší manažer České republiky? Od letošního roku to jde snadněji než dříve. Tradičním renomovaným soutěžím totiž přibyl nový konkurent.
Podle dostupných informací je však projekt s názvem Nejlepší podnikatel, manažer a firma České republiky spíše netradičním způsobem, jak ostatním firmám nabídnout placené marketingové služby.

více »
 

Firma je pro mě srdeční záležitost, říká Petr Bambuch

03. 02. 2010 | Valašský deník

Leskovec - Do pouští, elektráren, na ropné plošiny či do povrchových dolů putují speciální kontejnery společnosti Kovar z Leskovce, která letos obsadila 3. příčku v celostátní soutěži Firma roku.

Proexportní firma vyváží až 90 procent své produkce a zároveň je důležitým zaměstnavatelem v regionu.
Společnost založená roku 1992 se zabývá výrobou konstrukcí, které mají za úkol ochránit zařízení uvnitř. „Jde o obal pro umístění technologických zařízení,“ vysvětlil ředitel firmy Petr Bambuch. Do kontejnerů pak zákazníci montují rozvodové skříně, úpravny vod nebo třeba trafostanice.

více »
 

Podnikatelům ubude byrokracie, prý ušetří půl miliardy

01. 02. 2010

Přerušení živnosti už nebude nutné hlásit úřadům

Praha - Balíček změn zákonů s cílem snížit administrativní zátěže podnikatelů dnes schválila vláda. Oproti roku 2005 má zátěž klesnout o dalších osm procent, což podle propočtů ministerstva průmyslu a obchodu představuje roční úsporu přibližně 514 milionů korun ročně.

více »
 

Firma roku je z odvětví zemědělství

Ve čtvrtém ročníku soutěže Firma roku se utkalo o titul rekordních 3600 podnikatelů.

Ocenění získal výrobce zemědělských strojů z České Skalice Farmet, a. s. Soutěžící firmy jsou hodnoceny na základě rentability, likvidity, zadluženosti a dalších ekonomických ukazatelů. Výhra zemědělské výrobní společnosti v soutěži Firma roku byla tématem rozhovoru s ředitelem vítězné firmy Farmet, a. s., Ing. Karlem Žďárským.

více »
 

Rozhovor s Ing. Karlem Žďárským, ředitelem společnosti Farmet, a. s.

* Jak jste se dostal k podnikatelské činnosti zahrnující výrobu zemědělských strojů?

Je to v podstatě rodinná historie. Už můj otec celý život pracoval v zemědělské mechanizaci. Dokonce traktor Škoda 180, který představoval ve své době velmi výkonný stroj, je jeho výtvorem. Já jsem měl velkou touhu podnikat, ale nebyl jsem přesvědčen, že v zemědělství. Nakonec ale při transformaci místního zemědělského družstva přišla nabídka k pronájmu haly, a tak jsem se pustil do výroby strojů pro zpracování půdy. V té době byla na začátku i výroba biopaliv a Farmet spolupracoval s pilotní výrobnou bionafty, pro kterou vyvinul lisy. Začala tak druhá část výrobního programu společnosti Farmet, výroba lisů na lisování olejnin.


více »
 

Živnostníci nebudou tolik papírovat

Vláda projedná změny zákonů, které ušetří stamiliony na administrativě. Největší absurdity zůstanou.

Až si půjdete koupit do obchodu ubrus, možná ani nezjistíte, že to skutečně ubrus je. Vláda totiž v pondělí projedná návrhy, které mají snížit administrativní zátěž živnostníků a podnikatelů.

A právě jedna z navrhovaných změn je, že obal s výrobkem nebude muset obsahovat název zboží, pokud „nemohou nastat pochybnosti, o jaký výrobek se jedná“.

více »
 

Ministr Pavel Zářecký říká: Každý chce mít svůj zákon

Lobby     str. 08     Rozhovor         Autor: Tomáš Vladislav Novák

Od naší poslední návštěvy šéfa Legislativní rady vlády České republiky se v tomto křesle vystřídalo několik lidí. Ministrů, i jen pověřených. S tím současným – ministrem Pavlem Zářeckým – jsme hovořili o tématech, která zajímají nejen podnikatele.

více »
 

Kluci, šel bych vám dělat šéfa

Lidové noviny     str. 18     Byznys/lidé         Autor: JAROSLAV KRUPKA

Že vlastníci firmy svou firmu řídí, je běžné. Že mají pod sebou manažerský tým, to také. Aby si však našli manažera nad sebe, to už tak časté není. Martin Černohorský, ředitel firmy Et netera, takovou možnost dostal. Svým nadřízeným podřízeným říká kluci.

více »
 

Sourozenci Slaninovi dokazují, že stavebnictví není v krizi

Benešovský deník     str. 24     Můj podnik - náměty pro podnikání        Autor: JOZEF GÁFRIK

Dvakrát po sobě, a to v roce 2008 a 2009, získala ocenění Firmaroku Středočeského kraje nymburská společnost Building SP. V celostátní soutěži, která nese název Vodafone Firma roku, pak mezi 3600 soutěžícími skončila loni na druhém místě (stejně jako v roce předchozím).

více »
 

Nejlepší firmou roku 2009 je Farmet z České Skalice

Chrudimský deník     str. 26     Můj podnik

Akciová společnost Farmet a. s. sídlící v České Skalici, která svoji dynamikou i pestrostí výrobní produkce úspěšně vyváží své výrobky do většiny států Evropy, se stala firmou roku 2009 v České republice

více »
 

Do více než 20 zemí vyvážejí 80 procent produkce

Haló noviny     str. 13     Podnikání        Autor: Jiří ČERNÝ

LANŠKROUN - V prestižní soutěži Firma roku Pardubického kraje obhájil prvenství lanškrounský výrobce RFID datových nosičů společnost LUX-IDent na Orlickoústecku zejména díky inovačním a vývojářským schopnostem. Patří mezi špičku ve střední a východní Evropě.

více »
 

Hotel Praha: sauna i posilovna

Mladá fronta DNES     str. 02     Kraj Liberecký        Autor: OLDŘICH SZABAN

V secesním hotelu přibudou pokoje, apartmány i garážová stání

Liberec - Novou tvář dostane secesní hotel Praha ležící v centru Liberce. Čeká ho oprava a rozšíření. Přibudou nové pokoje, garážová místa, sauna a posilovna.

více »
 

Užitečné setkání mladých manažerů

Zemědělec     str. 08     Zájmové organizace        Autor: Jindřich Motyka

Další setkání Sdružení mladých manažerů Zemědělského svazu ČR proběhlo v loňském roce 6. listopadu na Vysočině. Tuto možnost setkání využilo snad i díky klidnějšímu období pro zemědělce devatenáct členů sdružení.

více »
 

Halu mám v New Yorku a dělám brikety

Mladá fronta DNES     str. 01     Vysočina        Autor: JAROSLAV PACLÍK

Třeštice - Těsně pod obřími mrakodrapy amerického města New York stojí hala firmy, kterou vlastní Dušan Tripal.

více »
 

Vývoj Třešť nabízí pánské obleky i oděvy do extrému

Havlíčkobrodský deník     str. 07     Ekonomika Vysočina        Autor: MICHAELA HROZKOVÁ

Třešť - Oděvní firma Vývoj Třešť má na trhu tradici již od roku 1931. Byla několikrát vyhodnocena mezi sto nejlepšími firmami v České republice. Její manažer Rostislav Dvořák získal v posledních letech dva prestižní tituly v soutěžích Manažer roku a Podnikatel roku.

více »
 

Nejvýznamnější události roku 2009

Týdeník okresu Nový Jičín     str. 02     Kalendárium        Autor: IVAN PAVELEK

Vážení čtenáři Novojičínského deníku a jeho přílohy, týdeníku Region. Rok 2009 je za námi. Přinesl tisíce událostí, z nichž řadu zaznamenala i naše redakce. Ať už se jednalo o události radostné či smutné. V dnešním čísle týdeníku Region Vám přinášíme připomenutí alespoň některých, které se udály ve druhé polovině loňského roku.

více »
 

Malí podnikatelé už nemusí vyplňovat knihu jízd

ct24.cz     Ekonomika    ČT24

Praha - Povinnost vyplnit knihu jízd po každé cestě autem už neplatí. Ale jen pro živnostníky a malé podnikatele. Ti si od nového roku podle novely zákona mohou vybrat a místo knihy do nákladů započítat měsíční paušální odpočet. "Tento odpočet budou moci využít až v případě tří automobilů, které používají k podnikání," upřesňuje Tomáš Bartovský, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. I nadále knihy jízd musí vést všichni plátci DPH.

více »