Majitel muzea usiluje o prestižní titul

&nsbp;

2.11.2010 Klatovský deník, Rokycanský deník, Tachovský deník

Koloveč – S třinácti konkurenty soupeří v celostátním finále soutěže Živnostník roku 2010 vítěz krajského kola Martin Volf z Kolovče na Domažlicku. O tom, kdo se bude chlubit prestižním titulem, však tentokrát nerozhoduje porota, ale počet zaslaných sms hlasů jednotlivým kandidátům.

„Kdo získá nejvíce hlasů, vyhrává. Nejsem sice ten typ, který musí za každou cenu vyhrát, už ocenění Živnostník roku Plzeňského kraje je pro mně obrovským úspěchem. Těší mě i proto, že se nehodnotí ekonomická situace podnikání, ale jde vlastně o formu uznání,“ řekl Martin Volf s tím, že by ale byla škoda pustit další možnost výhry jen proto, že lidé v kraji nevědí, že takové hlasování vůbec probíhá.
A proč hlasovat právě pro podnikatele z Kolovče? Martin Volf je sedmou hrnčířskou generací v řadě a kromě své firmy provozuje i Muzeum techniky a řemesel v Kolovči. „Muzeum by bylo samo o sobě jen málo životaschopné, a tak funguje ve spojení s výrobou kolovečské keramiky. Díky tomu už nepotřebujeme prodávat naše výrobky přes prodejce a stali jsme se soběstačnými,“ tvrdí Volf.
Do kolovečského muzea se mu podaří ročně přilákat kolem šesti tisíc turistů a zájemců o klasická řemesla a techniku. Na 1000 metrech čtverečních je 50 kompletně vybavených dílen se 7000 exponáty a plánuje se rozšíření.
„V depozitáři máme připraveno dalších deset řemesel, ale do stávajících prostor už se nevejde ani ň,“ říká majitel podniku. Kvůli ekonomické krizi ale bude muset s přístavbou ještě počkat. „Musím na ni mít, a tak střádám a požádám o grant na kraji,“ dodává Volf.
« zpět