Špičkami byznysu v Ústeckém kraji se letos stali silný průmyslový hráč a výrobce cukrovinek

&nsbp;

Těžký začátek, přínos pro region a kvalitní výrobky. To jsou přednosti, které porotci v Ústeckém kraji ocenili u živnostníka roku Františka Dlaska i vítězné firmy Hennlich. Vítězové osmého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2013 a GE Money Bank 2013 byli odvážní, jsou úspěšní a budou reprezentovat Ústecký kraj na celorepublikovém finále 4. prosince.

Společnost Hennlich se zabývá dodávkami komponent a technických řešení pro průmysl a patří k nejvýraznějším regionálním zaměstnavatelům v tomto oboru. Rozvíjí vlastní výrobu a v poslední době se zaměřuje i na využití obnovitelných zdrojů energie. Letos zvítězila v konkurenci 209 společností. „První místo jsme udělili téměř jednomyslně. Hennlich je jednoznačně nejvýraznější firmou Ústeckého kraje. Je to silná společnost, která má navíc skvělý přístup k zaměstnancům,“ uvedl regionální manažer společnosti Vodafone Michal Šafránek.

Jméno společnosti má dlouhou tradici – její kořeny sahají až do roku 1922. „Jako zásadní a klíčové pro dlouhodobé fungování firmy považuji nastavení korektních vztahů se spolupracovníky, zákazníky i dodavateli. A to i v době, kdy se to může zdát spíše jako nevýhoda,“ říká majitel společnosti Pavel Šumera.

„Společnost Hennlich významně propaguje region. V tom vidím přínos těchto soutěží obecně, že vyzdvihují podnikatele, což má pak pozitivní dopad na celou oblast, kde působí. Jejich firemní kultura je navíc velice blízká firemní kultuře Seznam.cz,” říká regionální manažer Seznam.cz Jan Kořínek.

Druhé místo mezi firmami získala společnost Reduccia, která se zasloužila o zpopularizování dietetických center v celé republice. Porota ocenila její přínos franchisingu ve výživovém poradenství a portfolio originálních produktů. Třetí příčku obsadil výrobce kancelářských potřeb HIT Office.

Nejúspěšnější tři živnostníci sází na kvalitu a osobní přístup

O živnostenský titul bojovalo 263 podnikatelů. Porota udělila vítězný titul provozovateli cukrárny a kavárny ve Varnsdorfu a na šluknovském zámku Františku Dlaskovi, který je také držitelem ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje roku 2012. Jeho filozofií je nabízet prvotřídní zákusky z těch nejlepších surovin dle vlastních receptur.

„Pan Dlask vyrábí z kvalitních českých surovin a zároveň se nechává inspirovat anglickými, francouzskými nebo americkými kuchařkami. Navíc působí v těžké oblasti Šluknovského výběžku, kde není silná kupní síla, takže každý, kdo zde podniká a vyzdvihuje oblast, si první místo zaslouží,“ odůvodnila rozhodnutí poroty regionální ředitelka firemních center GE Money Bank Lenka Špringerová.

„Nejdůležitější je udržet kvalitu služeb tak, aby zákazník dostal vždy to, co očekává. Doporučení spokojených zákazníků, kteří šíří naše jméno „word of mouth“, si vážíme nejvíce,“ říká František Dlask.
Porotci si cenili také práce provozovatelky optiky, Miroslavy Formánkové, která skončila na druhém místě. „Mám osobní zkušenost a velmi se mě oslovil osobní a přímý přístup k zákazníkovi i internetové stránky,“ uvedla Ivana Mottlová ze společnosti ČEZ. Třetí místo si odnesl Ladislav Hruška především za to, že podporuje řemeslo.

Ocenění ve vedlejší kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2013 Ústeckého kraje získala už podruhé společnost Hennlich. „Firma podporuje rodiny s malými dětmi - umožňuje práci na částečný úvazek, což využívají zejména maminky na mateřské dovolené a jako jedna z prvních v regionu založila vlastní Baby Club pro předškolní děti zaměstnanců. Před devíti lety založila Dárcovský fond HENNLICH, prostřednictvím kterého podpořila již přibližně 120 neziskových projektů mladých lidí žijících či studujících v Litoměřicích,“ zdůvodňuje výběr Michal Šafránek z Vodafonu. Firma Hennlich má v portfoliu řadu výrobků šetrných k životnímu prostředí a ekologický je i firemní areál. Je vytápěn tepelnými čerpadly, systém zasakování umožňuje vracet vyčištěnou dešťovou vodu zpět do podzemí.

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2013, GE Money Bank Živnostník roku 2013 i Vodafone Odpovědná firma roku 2013 proběhne 4. prosince v Praze. Zároveň bude vyhlášena celorepubliková kategorie GE Money Bank Inovátor roku 2013, která oceňuje inovace uvedené do praxe.

Vodafone Firma roku Ústeckého kraje 2013:
1. Hennlich, s.r.o., Litoměřice
2. Reduccia, s.r.o., Proboštov
3. HIT Office, s.r.o., Teplice

GE Money Bank Živnostník roku Ústeckého kraje 2013:
1. František Dlask, Varnsdorf
2. Miroslava Formánková, Ústí nad Labem
3. Ladislav Hruška, Arnoltice

Vodafone Odpovědná firma Ústeckého kraje 2013:
Hennlich s.r.o., Litoměřice


« zpět