Aktuality: Partner krajských kol: Podporujeme efektivní podnikání

14. 10. 2011

Společnost ČEZ Prodej, která je už poněkolikáté partnerem krajských kol, se snaží šetřit podnikatelům nejen peníze, ale i čas. Svým zákazníkům nabízí kromě elektřiny už druhým rokem i zemní plyn. „Zákazníci stráví pořízením dvou služeb o polovinu méně času,“ konstatuje ředitel prodeje malým a středním zákazníkům Milan Kunc.

O jaké služby mají v současné době firemní zákazníci (potažmo živnostníci) největší zájem?
Víme, že současné době se firemní zákazníci musejí věnovat mnoha oblastem. Naší snahou je převzít za ně všechny starosti spojené s dodávkami energií, a to jak elektrické energie, tak zemního plynu. Každému firemnímu zákazníkovi, který má spotřebu nad 100 MWh/ročně, je u nás k dispozici „jeho“ obchodník, který mu pomůže s nalezením optimálního produktu (tarifu) pro jeho specifické podmínky. Zákazníci osobní obsluhu jedním konkrétním obchodníkem vítají, neboť tak mají veškerou agendu spojenou s optimální dodávkou energií vyřešenou a nepřetržitě na dosah.

Svou nabídku jste rozšířili i o distribuci plynu, je o tento produkt zájem?
Zemní plyn prodáváme již druhým rokem a počet našich zákazníků, kteří si nás vybrali a vyzkoušeli jako obchodníka i této komodity, stále roste. Pro zákazníky je to další úspora jejich času, když jim na zajištění dvou druhů energie stačí polovina času. Obchodník a spolehlivá společnost ČEZ Prodej, kterou již znají z předchozího obchodního vztahu z dodávek elektřiny, jim zajistí veškeré náležitosti spojené s přeregistrací smlouvy a vlastní dodávkou plynu. Samozřejmě máme také standardně nasmlouvané kapacity v zásobnících plynu, takže naši zákazníci jsou po všech stránkách dodávek plynu bezpečně zajištěni.

Pozorujete příklon zákazníků k novým technologiím (elektronická komunikace apod.)?
Nové technologie vítáme bezesporu všichni, elektronická komunikace je rychlejší, levnější a výrazně ekologičtější než papírová. Zákazníci tuto formu komunikace vítají a aktivně nové technologie využívají. Příkladem mohou být virtuální obchodní kanceláře, kde má zákazník možnost získat podstatné informace související s dodávkami energetických komodit a také s jeho odběrnými místy. Nově jsme pak pro naše zákazníky zřídili snadno dostupné webové stránky www.cez.cz/business, kde najdou mnoho potřebných a užitečných informací.

Mění se požadavky firemních zákazníků v průběhu posledních let?
Zákazníci již berou jako samozřejmost vysoký standard obsluhy a projevují zájem o nové produkty, zajímají se o energetickou burzu, sledují pohyb energetických komodit a vědí, že správný okamžik, kdy se rozhodnout energie pořídit, je potřeba hledat.« zpět