6

Aktuality

Podnikatelé v Česku jsou odvážní a inovativní

13. 12. 2011

Každým rokem se do podnikatelských soutěží hlásí vyšší počet podnikatelů. Jejich příběhy i nápady jsou všechny zajímavé, nejlepší však může být pouze jeden. Podle Davida Duroně, ředitele marketingu pro firemní zákazníky společnosti Vodafone, je však volba vítěze rok od roku obtížnější.

více »
 

S Erou se dá podnikat jednoduše

12. 12. 2011

Era od Poštovní spořitelny se snaží vyjít podnikatelům maximálně vstříc. I proto vsází na nabídku jednoduchých účtů, které umí přesně to, co podnikatelé požadují. „Soutěž Era Živnostník roku je skvělou příležitostí, jak podpořit podnikání v ČR,“ říká Aleš Pospíšil, výkonný ředitel řízení segmentů Poštovní spořitelny.

více »
 

Zuzana Pšeničková: Účetní nejsou žádné šedé myšky

10. 12. 2011

Vítězka Era Účetní roku 2011 má svou profesi v krvi. Již od školních let ji práce účetní naplňovala, a proto není divu, že dnes kromě zaměstnání na plný úvazek provozuje i soukromou praxi v Písku, kde poskytuje poradenství drobným podnikatelům.

více »
 

Společenské uznání účetních každým rokem roste

09. 12. 2011

„Jedním z cílů Komory certifikovaných účetních je podpora účetní profese a její zviditelňování v očích veřejnosti, soutěž Era účetní roku tak přesně zapadla do naší koncepce a velmi jsme přivítali, když jsme byli osloveni stát se odborným garantem celé soutěže,“ říká účetní expertka Alice Šrámková.

více »
 

Era ocenila nejlepší účetní

09. 12. 2011

Poprvé v historii podnikatelských soutěží vyhlásila Era Účetní roku 2011. Jejím cílem je vyzdvihnout často opomíjenou práci účetního oddělení. Podle výkonného ředitele řízení segmentů Poštovní spořitelny Aleše Pospíšila dbají právě účetní o zdravé finance živnostníků a firem. „Hlídají dodržování procesů, přichází s optimalizací financování a bez jejich svědomité práce by dnes možná řada podnikatelů neměla tak prosperující živnost,“ vysvětluje Pospíšil.

více »
 

Partneři ocenili odpovědnost, účetní a webové stránky

08. 12. 2011

Vedle hlavních kategorií podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 1011 se vyhlašovali i celorepublikoví vítězové partnerských kategorií. Vodafone vyhlásil eBránu Odpovědnou firmou roku 2011, Era zvolila Účetní roku 2011 Zuzanu Pšeničkovou a společnost Mediatel ocenila nejlepší Firemní a Živnostenský web roku 2011.

více »
 

Era Účetní roku 2011 se stala Zuzana Pšeničková

08. 12. 2011

Na konci loňského roku se účetní v České republice dočkali zaslouženého ocenění. Dostali totiž možnost přihlásit se do soutěže, která dává šanci ukázat vlastní odbornost a přehled o účetní tematice. Era od Poštovní spořitelny poprvé v historii podnikatelských soutěží udělila titul Era Účetní roku 2011. Stala se jí Zuzana Pšeničková.

více »
 

Nejúčinnější nástroj v boji s byrokracií

28. 11. 2011

ČR patří mezi země s nejvyšší administrativní zátěží v EU. Anticena Absurdita roku se snaží na nadbytečnou byrokracii upozorňovat. V minulosti se díky této anketě podařilo několik nesmyslných nařízení zrušit
více »
 

Výpis z trestního rejstříku si úřad od příštího roku obstará sám

Povinnost přinést na rejstříkový soud v listinné podobě dokumenty, které jsou k dispozici online. Byrokratické nařízení, které podnikatele trápí nejvíc. Blýská se jim ale na lepší časy. Ministerstvo spravedlnosti totiž slibuje tuto povinnost, která dostala v anketě Absurdita roku 2011 nejvíce hlasů, během první poloviny příštího roku zrušit.

více »
 

Bedřich Danda: Rád podporuji akce, které mají smysl

24. 11. 2011

Česká republika patří mezi země s nejvyšší administrativní zátěží v Evropské unii. Pro české podnikatele jsou největší překážkou časté legislativní změny a zbytečné navyšování administrativy. Ministerstvo průmyslu a obchodu se zavázalo snížit administrativní zátěž až o čtvrtinu oproti roku 2005. Podle náměstka ministra Bedřicha Dandy je to jedna z priorit současné vlády a ministerstvo se snaží postupně rušit ta nařízení, která považuje za nadbytečná.

více »
 

Absurditou roku 2011 je zbytečný výpis z trestního rejstříku

23. 11. 2011

Vítězem pátého ročníku anticeny Absurdita roku je povinnost nosit na rejstříkový soud dokumenty, které jsou k dispozici online. Ze sedmi nominací, které byly vybrány z více než 200 tipů, zvítězila tato absurdní povinnost ziskem 28,4 % hlasů. Na druhém místě skončilo zasílání porno časopisů poslancům zdarma a na třetí příčce se umístilo zbytečné identifikační číslo provozovny.

více »
 

Hlasování o Era Živnostníka roku 2011 začíná právě dnes

21.10.2011

Podnikatelské soutěže Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 jdou do finále. Čtrnáct nejlepších firem a stejný počet nejlepších živnostníků, kteří vybojovali krajská vítězství, nyní usiluje o celorepublikové umístění. Ode dneška až do 20. listopadu může veřejnost v SMS hlasování vybírat toho, kdo získá titul Živnostník roku 2011. O tom, do které společnosti poputuje ocenění Firma roku, rozhodne 15. listopadu odborná porota. V letošním roce se do bitvy o žezlo českého byznysu přihlásilo rekordních 5857 podnikatelů, z toho 3544 firem a 2313 živnostníků.

více »
 

Vítězný živnostník: Bez ohně a vody by to nešlo

Jan Beran je umělecký kovář a zámečník. Jeho kovářské středisko využívá tradiční postupy ručního zpracování železa v ohni, zámečnická dílna naopak moderní metody práce s kovovým materiálem. „V roce 1990 jsme s rodiči požádali o navrácení majetku, který můj dědeček musel po komunistickém převratu vložit do Družstva kovářů. Přebírali jsme dílny v zuboženém technickém stavu,“ postěžoval si podnikatel, jehož hlavní motivací bylo navázat na rodinnou tradici zahájenou již v roce 1897.

více »
 

Vítězná firma nabízí antivirový program zdarma

Avast Software je vůdčí společností v oblasti programů zajišťujících počítačovou bezpečnost a se 160 miliony registrovaných uživatelů je dnes nejrozšířenější antivirovou značkou na světě. Ocenění na slavnostním vyhlášení přebral jeden ze zakladatelů a předseda představenstva Eduard Kučera.
více »
 

Chytrá houba z Česka ovládá svět

Společnost Biopreparáty byla založena v roce 1997 a jejím hlavním oborem je vývoj mikrobiálních preparátů proti houbovým chorobám. Vyrábí biologický přípravek s účinnou látkou Pythium oligandrum, který je registrován ve vybraných zemích EU, v USA, Latinské Americe a Číně. Ocenění pro Vodafone Firmu 2011 Středočeského kraje převzal Martin Suchánek, jednatel a majitel firmy.

více »
 

Nezávislé zpravodajství každý týden

Zdenka Brožová je majitelkou vydavatelství, jehož hlavní činností je tisk a publikace regionálního týdeníku Periskop na Příbramsku. „Před 22 lety jsme s kolegy začali psát noviny, které jsme prvních pár měsíců vydávali zdarma. Až po čase se nám podařilo vzít si první výplatu,“ vzpomíná na své začátky podnikatelka, jejíž noviny dnes vycházejí v nákladu 12 000 kusů.

více »
 

Partner krajských kol: Podporujeme efektivní podnikání

14. 10. 2011

Společnost ČEZ Prodej, která je už poněkolikáté partnerem krajských kol, se snaží šetřit podnikatelům nejen peníze, ale i čas. Svým zákazníkům nabízí kromě elektřiny už druhým rokem i zemní plyn. „Zákazníci stráví pořízením dvou služeb o polovinu méně času,“ konstatuje ředitel prodeje malým a středním zákazníkům Milan Kunc.

více »
 

Vítězný moravskoslezský živnostník: Nebojte se být Na volné noze

Podnikatelský poradce Robert Vlach od roku 2005 úspěšně provozuje podnikatelský portál Na volné noze. Cílem projektu, který byl prvním svého druhu v ČR, je podpora nezávislých profesionálů. Komunita, která se zároveň snaží zpopularizovat podnikání, má v dnešní době přes 400 registrovaných členů.
více »
 

Vítězná firma: Naším cílem je zvýšit úroveň cestování

ČSAD Havířov působí nejen v Havířově, ale i v Karviné a Frýdku-Místku. Zabývá se poskytováním komplexních služeb v oblasti osobní dopravy, nákladní dopravy a servisních služeb. Ocenění pro Vodafone Firmu roku 2011 Moravskoslezského kraje převzal generální ředitel společnosti Tomáš Vavřík.

více »
 

Domapek vsází na tradiční receptury a kvalitní přísady

Domácí pekárna Domapek dodává denně čerstvé pečivo malým a středním obchodníkům v Olomouckém regionu až do okruhu 50 km. Jak uvádí ředitel společnosti Lukáš Juriček, na stůl se zákazníkům denně dostane přes 130 druhů pečiva, na jejichž výrobě se podílí 37 lidí.

více »
 

Na Hané se kroje šijí stále ručně

Jarmila Vítoslavská vyrábí už 38 let originální hanácké kroje. Snaží se tak uchovat rukodělnou krásu hanácké výšivky. Zabývá se vyšíváním ubrousků, ubrusů, deček i kompletního hanáckého kroje, ať už pro slavnostní, nebo pracovní příležitosti.
více »
 

Vítězní podnikatelé Olomouckého kraje se věnují domácímu pečení a výrobě hanáckých krojů

05.10.2011

Vodafone Firmou roku Olomouckého kraje 2011 je bohuňovická pekárna Domapek. Era Živnostníkem roku Olomouckého kraje 2011 se stala Jarmila Vitoslavská z Troubek, jejíž specializací je ruční vyšívání hanáckých krojů a výšivek. Vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Olomoucký kraj.

více »
 

Česká letadla mohou konkurovat i světovým výrobcům

Český výrobce letounů, společnost Aircraft Industries, se stal Vodafone Firmou roku 2011 Jihočeského kraje. „Loni se celostátním vítězem stala firma ze zlínského kraje. Doufám, že se nám podaří její úspěch napodobit,“ říká marketingová manažerka Hana Šnajdarová.

více »
 

Vítězný živnostník: Hudba je mou prací i koníčkem

David Vlk, nový Era Živnostník roku 2011 Zlínského kraje, provozuje síť hudebních zkušeben. Jeho služby využívají i známé osobnosti českého showbyznysu. „Jednoho dne jsem zjistil, že má vlastní kapela nemá kde zkoušet. To byl první impulz k podnikání v hudební branži,“ uvedl podnikatel.
více »
 

V Jihočeském kraji vyhrála zemědělská a potravinářská výroba a video-mapping

22.09.2011

Vodafone Firmou roku Jihočeského kraje 2011 je Mráz Agro CZ z Blatné. Era Živnostníkem roku Jihočeského kraje 2011 se stal David Borovka z Českých Budějovic, jehož specializací je nový druh audiovizuálního umění video-mapping. Vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihočeský kraj.

více »
 

Šéf vítězné firmy: I dveře zaznamenávají neustálý vývoj kupředu

Vodafone Firma roku Kraje Vysočina 2011 se pyšní několikaletou tradicí v oblasti výroby dveří a dveřních zárubní. „Na český trh jsme přinesli kvalitní dveřní komplety vyráběné výhradně na zakázku. Jsme skromná firma, ale myslím, že ocenění jsme si za kvalitní práci zasloužili,“ komentoval rozhodnutí poroty Jaroslav Vrtal, předseda představenstva.
více »
 

Krajský vítěz: Receptem na spokojené podnikání je zapálení pro to, co vás živí

Nový Era Živnostník roku Kraje Vysočina 2011 Josef Ježek je výrobcem stříkací techniky. V roce 1992 se pod hrozbou ztráty místa ve velké továrně, která nedokázala obstát v tehdejší konkurenci, rozhodl založit si svou vlastní živnost. Jeho každodenním chlebem je nejen práce vývojového konstruktéra, která ho baví a naplňuje, ale také administrativa, která mu zabírá podstatně více času, než by si sám přál.

více »
 

Vítěznými podnikateli Jihomoravského kraje jsou výrobce masných výrobků a umělecký kovář

20.09.2011

Vodafone Firmou roku Jihomoravského kraje 2011 byl zvolena společnost Steinhauser z Tišnova, která se zabývá výrobou masa a masných výrobků. Era Živnostníkem roku Jihomoravského kraje 2011  se stal umělecký kovář Jiří Skřivánek z Veselí nad Moravou. Vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihomoravský kraj.

více »
 

Ekonomická recese zvýšila nároky na efektivitu

Mnoho podnikatelů podceňuje důležitost webové prezentace. Přitom právě dobře vytvořený web dokáže zvýšit konverzi návštěvníků na zákazníky, říká v rozhovoru Ladislav Řeháček, marketingový ředitel společnosti Mediatel, která je partnerem podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011.
více »
 

Nejlepší firma Plzeňského kraje zkoumá vlastnosti kovových materiálů

Ve svých výzkumech simulují například srážky aut. „Měříme data, abychom znali, jak se určité materiály při srážkách chovají. Automobilky požadují, aby při srážce materiál absorboval co nejvíce energie z nárazu do sebe a co nejméně jí předal posádce,“ vysvětluje Zbyšek Nový, místopředseda představenstva a spolumajitel společnosti Comtes FHT, která byla zvolena Vodafone Firmou roku 2011 Plzeňského kraje.
více »
 

Za travnatými hřišti mnohých českých fotbalových klubů stojí nový lídr plzeňských živnostníků

Nový Era Živnostník roku 2011 Plzeňského kraje se živí výrobou sportovních ploch a prodejem vlastního trávníkového hnojiva. Podle vlastní receptury vyrábí hnojivo tak, aby trávě „chutnalo“. „Mým dávným snem bylo bydlení v Anglii a krásný zelený a hustý trávník před domem,“ vysvětluje Stanislav Lusk, proč si vybral zrovna tento obor podnikání.
více »
 

Vodafone Firmou roku Plzeňského kraje 2011 je Comtes FHT, Era Živnostníkem roku se stal Stanislav Lusk

15.09.2011

Novými jedničkami plzeňského byznysu jsou firma Comtes FHT zabývající se výzkumem kovových materiálů a Stanislav Lusk, jehož specializací je výstavba a rekonstrukce travnatých ploch. Krajští vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Plzeňský kraj.
více »
 

Atmosféra Vánoc panuje na zámku v Doubí po celý rok

Vánoční dům na zámečku Doubí láká turisty z celé České republiky. Vidět a koupit zde můžete vše, co se týká Vánoc. Od malinkých ručně malovaných ozdůbek až po obrovské vánoční stromy a osvětlení. „Naším cílem je navodit pohodovou atmosféru Vánoc během celého roku,“ říká Jiřina Regietová, nový Era Živnostník roku 2011 Karlovarského kraje.

více »
 

Světoznámé sportovce zdobí startovní čísla české firmy

K podnikání přivedlo Františka Malého, majitele vítězné Vodafone Firmy roku 2011 Karlovarského kraje, mentální postižení staršího syna. S mladším synem Stanislavem se proto rozhodli založit vlastní společnost. Tu teď syn po otci přebírá. „Budu pokračovat v rozběhnuté výrobě, nechystáme žádné razantní změny,“ říká v rozhovoru Stanislav Malý, který ocenění pro rodinnou firmu přebral.

více »
 

Oceněná podnikatelka: Veselý školní autobus učí děti české historii

Marcela Schürgerová vlastní agenturu Veselý školní autobus, která nabízí poznávací zájezdy pro děti po celé České republice. „Naším cílem je dětem ukázat, že za krásným výletem nemusí jezdit jen do zahraničí,“ zdůvodňuje motivaci svého podnikání nový Era Živnostník roku 2011 Ústeckého kraje.

více »
 

Vodafone Firmou roku Ústeckého kraje 2011 zvolen Enlogit, krajský titul Era Živnostníka roku patří Marcele Schürgerové

08.09.2011

Na špici ústeckého byznysu se probojovala firma Enlogit zabývající se IT službami z Ústí nad Labem a majitelka cestovní kanceláře se zaměřením na školní kolektivy Marcela Schürgerová z Roudnice nad Labem. Regionální vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Ústecký kraj.

více »
 

Vítězný živnostník Pardubického kraje: Vynikáme zpracováním a kvalitou

Truhlář Jáchym Mimra z Pardubic ustál konkurenci 110 podnikatelů přihlášených do soutěže Era Živnostník roku Pardubického kraje 2011. S kolegou vyrábí nábytek, za jehož specifický rys označují „nadčasový design“. Poskytují komplexní služby v oblasti zařizování interiérů – od návrhu až po realizaci včetně odborné montáže a kompletního servisu. Jejich specialitou jsou schodiště, ložnice a kuchyně na míru. „Vyučil se sice zámečníkem, ale našel se v truhlařině. Vydal se přitom jinou cestou než většina jeho kolegů, kteří ve velkém vyrábějí kuchyně či vestavné skříně. Vyniká originalitou svých výrobků,“ konstatoval porotce Petr Severa, manažer pro rozvoj obchodu a akvizice Poštovní spořitelny.
více »
 

Rozhovor s vítězem: Začátky byly takovým hraním si na podnikání

Papera, Vodafone Firma roku Pardubického kraje 2011, předběhla 240 společností, které se do soutěže v kraji přihlásily. Patří mezi přední firmy v oboru prodeje kancelářských potřeb a zařízení. Jejími konkurenty jsou přitom i nadnárodní společnosti. „Nakoupit balík papírů a někde ho prodat, to může dělat opravdu každý a někdy to tak i vypadá, že se o to každý pokouší. Konkurenci máme opravdu velkou,“ říká v rozhovoru jednatel Papery Milan Vetr.

více »
 

Podporovatel soutěží: Podnikatelé jsou solí země

Někdy to vypadá, jako by stát trestal lidi za to, že se rozhodli vzít svůj osud do vlastních rukou a dokonce, že se rozhodli vytvořit práci pro jiné, říká v rozhovoru Radomil Bábek, generální ředitel poradenské a servisní společnosti Everesta, která je jedním z podporovatelů soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011.
více »
 

Rozhovor: Od nuly na vrchol královéhradeckého byznysu

Vítězná firma ProjectSoft HK dodává průmyslové automatizace především pro potravinářské výroby a v Královéhradeckém kraji uspěla v konkurenci 243 společností. Cenu pro vítěze soutěže Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje 2011 převzal Tomáš Turek, člen představenstva.  

více »
 

Titul Firmy roku Královéhradeckého kraje získala ProjectSoft HK, titul Era Živnostníka roku patří Pavlu Klimešovi

01.09.2011

Novými jedničkami královéhradeckého byznysu jsou firma zabývající se automatizací technologických procesů a provozovatel cestovní kanceláře Veselý výlet. Vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Královéhradecký kraj.

více »
 

Přijďte podpořit svého favorita na krajské kolo soutěží ve vašem regionu!

Po oficiálním vyhlášení krajských vítězů titulu Firma roku 2011 a Živnostník roku 2011, které je stejně jako v minulých letech plánováno od 16 hodin, následuje v několika největších městech ČR zábavný večer s bohatým rautem - vždy od 18:00 hodin v hlavním sále. Během této neformální části oslav krajských vítězů se můžete potkat nejen s vítězi krajských kol ale i s hejtmany krajů, Karlem Šípem nebo Ondřejem Hejmou v zábavné debatě na motivy Všechnopárty. Dále jsou pro vás připraveny ochutnávky lokálních specialit, hry o zajímavé ceny a kapela Pavla Větrovce.
více »
 

Staňte se aktivním hráčem na poli pracovního trhu

Jste vyučený pokrývač, ale pro nedostatek práce v oboru již 20 let pracujete jako kuchař? Nechte si svou praxi odborně uznat bez ohledu na způsob jejího dosažení či oboru počátečního vzdělávání. Státem garantovaná Národní soustava kvalifikací vám pomůže získat zaměstnavateli uznávané osvědčení o vaší kvalifikaci.

více »
 

Buďte součástí podnikatelské události roku

Získat titul Firma roku nebo Živnostník roku 2011 letos láká rekordní počet podnikatelů. Do soutěží, jejichž odborným garantem je Hospodářská komora, se přihlásilo 5857 podnikatelů, což je oproti loňskému roku nárůst o 42 procent. Od začátku září do poloviny října budou probíhat krajská kola, jejichž vítězové postoupí do celostátního finále. Vyhlášení krajských vítězů se zúčastní zástupci municipalit, oborových svazů a další významné osobnosti podnikatelského života.

více »
 

Podnikatelský příbeh: Z živnostníka franšízorem

Od roku 2006, kdy získal titul Živnostník roku Plzeňského kraje, se toho mnoho změnilo. Z jednoho unikátního baru se samoobslužným čepováním piva se podnikatelský koncept The PUB rozrostl na franšízu o dvanácti tuzemských a jedné berlínské provozovně. Další se Byznys rebel roku 2008 Martin Šampalík chystá letos otevřít ve Vídni.
více »
 

Na přihlášení do prestižních podnikatelských soutěží zbývají jen dva týdny

 Už jen do 15. července se mohou malé a střední podniky přihlásit do šestého ročníku podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011, a to na adrese www.firmaroku.cz. Počet účastníků v jednotlivých ročnících soutěží roste. V loňském roce se přihlásilo 4123 podnikatelů, což bylo o 14 procent více než v roce předcházejícím. Z toho 2681 bylo firem a 1442 živnostníků.


 

více »
 
Prvním Patronem českého podnikání je Martin Říman

Prvním Patronem českého podnikání je Martin Říman

Zkrácení vstupního formuláře do podnikání z 21 stran na 2, vytvoření konkurence mezi jednotlivými živnostenskými odbory a zrušení jejich územní působnosti a zlevnění vstupu do podnikání. To jsou hlavní důvody, proč se první nositelem řádu Patron českého podnikání stal bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

více »
 

V době krize jsme získali respekt u dodavatelů i odběratelů

Martin Slanina byl jedním z těch, kdo byl k podnikání donucen okolnostmi. Ve vedení stavební firmy Building SP se stovkou zaměstnanců musel ve svých 21 letech nahradit otce, který nečekaně zemřel. Nejtěžší bylo hned po příchodu do vedení odhadnout, komu může věřit a kdo chce nové situace jen využít. Uspěl a v roce 2008 se umístil na druhé příčce v podnikatelské soutěži Vodafone Firma roku. Rok nato svůj úspěch zopakoval.

Martin Slanina, jednatel společnosti Building SP - finalista soutěže Firma roku 2008, 2009

více »