2010: Středočeský kraj podpořil stavařskou firmu a pekaře, v Praze zvolili freshbar a designérku dárků

Dva ekonomicky nejsilnější kraje - Středočeský kraj a Praha - zahájily krajská kola prestižních podnikatelských soutěží. Ze živnostníků postoupila za Prahu designérka dárků Radka Křivánková a mezi firmami bodovala firma Mangaloo, která v Praze provozuje síť freshbarů. Ve Středočeském kraji mezi živnostníky uspěl se svou biopekárnou Jan Zeman. Mezi firmami to byla stavební firma Kasten, kdo si odnášel zlato prvního krajského kola.
 

Dva ekonomicky nejsilnější kraje - Středočeský kraj a Praha - zahájily krajská kola prestižních podnikatelských soutěží. Ze živnostníků postoupila za Prahu designérka dárků Radka Křivánková a mezi firmami bodovala firma Mangaloo, která v Praze provozuje síť freshbarů. Ve Středočeském kraji mezi živnostníky uspěl se svou biopekárnou Jan Zeman. Mezi firmami to byla stavební firma Kasten, kdo si odnášel zlato prvního krajského kola.

Na počátku svého působení v roce 1991 nabízel Aleš Kocourek z Neratovic výškové práce, protože je vášnivým horolezcem. Protože se mu dařilo, založil v roce 1995 firmu, kterou pojmenoval po jednom Alpském vrcholu – Kasten a svou činnost zaměřil na stavebnictví. V současné době s osmdesáti zaměstnanci rekonstruuje a staví nové rodinné domy.

Pražská firma Mangaloo porotu zaujala výrobou ovocných a zeleninových šťáv, které neobsahují žádné chemické konzervanty, barviva či dochucovadla. Přitom vyrábí velice rozmanitý sortiment, takže mohou například nabídnout i džus z řapíkatého celeru. Kromě netradičního zboží nabízí svým zákazníkům slevy a výhody ve věrnostním programu.

Zdravý životní styl se stále více prosazuje, což dokazuje i vítězný živnostník ze
Středočeského kraje Jan Zeman. Ve své bio pekárně ručně vyrábí trvanlivé sladké sušenky i slané krekry, používá pouze kvalitní suroviny z ekologického zemědělství a nepoužívá chemické srtabilizátory, ztužené tuky, umělá barviva ani aromata.

Vítězka pražského kola, živnostice Radka Křivánková si získala porotu balením dárků. Dokázala totiž zabalit kamion i třímilimetrový diamant, za což se dostala do Guinnessovy knihy rekordů. Svým přístupem posunula prosté zabalení dárku na umění, které nejen že sama nabízí, ale předává dál v kurzech, které pořádá. Vydala i několik knih, podle kterých se dokonce vyučuje v obchodních školách.

Soutěž Vodafone Firma roku Středočeského kraje 2010
1. místo – KASTEN spol. s r.o., Neratovice, stavební činnost
2. místo – HIT CZ s.r.o. - Poděbradská papírna, Poděbrady, výroba papírových, reklamních a propagačních materiálů
3. místo – BIOPREPARÁTY, spol. s r.o., Únětice, výzkum a výroba biologických prostředků k ochraně rostlin

Soutěž Zlaté stránky.cz Živnostník roku Středočeského kraje 2010
1. místo - Jan Zeman, Sedlčany, biopekárna
2. místo - Karel Nikl, Kolín, specialista na lov a chov kaprů
3. místo - Věra Pavlíková, Trubská, penzión pro kočky

Ocenění Odpovědná firma roku Středočeského kraje 2010:
HIT CZ - Poděbradská papírna zaměstnává více než 70% zaměstnanců se zdravotním postižením, zbytkový papír firma předává okolním školkám ke kreslení a nejnověji odpadní papír přeměňuje na peletky a vytápí s nimi budovy.

Ocenění Vodafone Byznys rebel Středočeského kraje 2010:
Jan Zeman - rodinná biopekárna, která vyrábí ručně trvanlivé sladké sušenky a slané krekry v biokvalitě. Používá pouze kvalitní suroviny z ekologického zemědělství a při výrobě nepoužívá chemické konzervanty, ztužené tuky, umělá barviva ani aromata.


Soutěž Vodafone Firma roku Hl. města Prahy 2010
1. místo – Mangaloo s.r.o., výrobce ovocné, zeleninové šťávy a koktejlů
2. místo – Et netera a.s., dodavatel informačních systémů s webovým rozhraním
3. místo – LiveSport s.r.o., poskytovatel sportovních informací na internetu

Soutěž Zlaté stránky.cz Živnostník roku Hl. města Prahy 2010
1. místo - Radka Křivánková, ozdobné balení dárků
2. místo - Jan Prušák, prodejce výpočetní techniky
3. místo - Martina Načeradská, veterinářka

Ocenění Odpovědná firma roku Hl. města Prahy 2010
Et netera - firma podporuje vytváření neformálních sportovních týmů mezi zaměstnanci, které se účastní řady turnajů v různých sportech; pomáhá zaměstnancům v nesnázích; oceňuje dlouholeté spolupracovníky.Nejnověji zavedla program Eko-dopravy, kterým motivuje své zaměstnance jezdit do práce na kole a dokonce pořídila i "služební kolo" pro krátké služební vyjížďky do okolí.

Ocenění Vodafone Byznys rebel Hl. města Prahy 2010:
mamacoffee s.r.o. - první a jediná pražírna fair trade kávy ve střední a východní Evropě. Společnost nakupuje kávu přímo u afrických výrobců a věnuje desetinu zisku z prodeje etiopské kávy společnosti Člověk v tísni.« zpet